Травень - місяць обізнаності про ментальне здоровʼя
З 01 травня 2025 року в Україні та світі стартував місяць обізнаності про ментальне здоров’я, ініціатива, започаткована у 1949 році в США, яка сприяє підвищенню обізнаності про важливість ментального здоров’я, зменшенню стигми та заохоченню до профілактики.
Вже понад три роки українське суспільство перебуває у стані підвищеного стресового напруження. Вплив війни і кризових обставин відбувається щодня — навіть якщо ми не одразу це помічаємо. Навіть якщо ми далеко від місць активних бойових дій.
За останніми результатами всеукраїнського соціологічного опитування «Ти як?», станом на січень 2025 року, понад третина українців відчуває розчарування (39%) і безсилля (35%). На початку 2024 року ці показники становили 26% і 27%. У січні 2025 року майже вдвічі більше респондентів скаржилися на напруженість (61%) та втому (59%) порівняно із минулим роком, коли про ці відчуття повідомляло 44% і 46% людей.
Основне завдання місяця обізнаності про ментальне здоровʼя — привернути увагу до піклування про свій психічний добробут.
Всеукраїнська програма ментального здоров'я «Ти як?» — ініціатива першої леді Олени Зеленської — разом із психологинею Світланою Ройз зібрала у «СенсоТеку. Ти як?» сенси як теплі послання підтримки. З повним переліком можна ознайомитися howareu.com
Усі сенси доповнені рекомендаціями щодо піклування про ментальне здоров’я та плекання стійкості. Серед них корисні інсайти знайдуться для дорослих і дітей, для людей із бойовим досвідом і їхніх близьких. Усе це — щоб кожен і кожна могли віднайти те, що справді працює саме для них.
Серед інших інструментів для підтримки себе та близьких — оновлений розділ «Самодопомога» та застосунок «Моментал».
Українська формула стійкості може та має бути актуальною в глобальному контексті. Ментальне здоров’я – універсальне право людини. Це не лише відсутність розладів. Це внутрішні ресурси для того, аби жити. Реалізувати свої здібності. Працювати. Піклуватися про інших, не забуваючи про себе.