Чи надаються додаткові відпустки під час воєнного стану?

Чи надаються додаткові відпустки під час воєнного стану?

Законодавчими актами, що визначають державні гарантії реалізації працівниками права на відпустки, є Закон України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР (далі — Закон № 504 ) та Кодекс законів про працю України. 

Чи можна замість виплати компенсації при звільненні надати довідку, що мати не використала додаткової відпустки на дітей?

Чи можна замість виплати компенсації при звільненні надати довідку, що мати не використала додаткової відпустки на дітей?

Вважаємо, що роботодавець має право видати таку довідку лише у випадках, коли відпустку на дітей надають одному з батьків, одному з прийомних батьків чи батьків-вихователів.

Укладання колективних договорів

Укладання колективних договорів

Колективний договір укладається з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів працівників, власників та уповноважених ними органів.

Сектор з кадрової роботи Ружинської селищної ради надає роз’яснення

Сектор з кадрової роботи Ружинської селищної ради надає роз’яснення

Чи може роботодавець відмовити батьку у відпустці в разі народження дитини. Відповідно до частини першої ст. 77-3 КЗпП України одноразова оплачувана відпустка при народженні дитини тривалістю до 14 календарних днів (без урахування святкових і неробочих днів) надається працівникам, а саме:

Сектор з кадрової роботи Ружинської селищної ради надає роз’яснення чи може мобілізований працівник отримати компенсацію за основну щорічну відпустку

Сектор з кадрової роботи Ружинської селищної ради надає роз’яснення чи може мобілізований працівник отримати компенсацію за основну щорічну відпустку

Треба враховувати, що Законом № 2352, який діє із19.07.2022 року, п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону про відпустки, щодо зарахування стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку, викладено в новій редакції.

Сектор з кадрової роботи Ружинської селищної ради надає роз’яснення

Сектор з кадрової роботи Ружинської селищної ради надає роз’яснення

Чи втрачає право на відпустку на дітей працівник, з яким призупинили трудовий договір. Чи залишається у працівниці, з якою призупинили дію трудового договору, право на додаткову відпустку як матері двох дітей?

Сектор з кадрової роботи Ружинської селищної ради надає роз’яснення про те, за яких обставин посадові особи та працівники держорганів можуть виїхати за кордон

Сектор з кадрової роботи Ружинської селищної ради надає роз’яснення про те, за яких обставин посадові особи та працівники держорганів можуть виїхати за кордон

На час воєнного стану можливість виїзду за кордон низки представників органів державної влади, державних органів, органів місцевого самоврядування та низки суб’єктів господарювання обмежено. Відповідні вимоги внесені постановою КМУ від 27.01.2023 р. № 69 до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57. Зміни передбачають, що виїзд за кордон урядовців, народних депутатів та депутатів місцевих рад, суддів, прокурорів, низки посадових осіб інших державних органів, заброньованих за відповідними органами працівників та інших категорій осіб, визначених в п. 2-14 Правил перетинання кордону, може здійснюватися виключно у службове відрядження. Також уряд зобов’язав міністерства, центральні та місцеві органи виконавчої влади, інші держоргани та органи місцевого самоврядування і суб’єктів господарювання подати до Адміністрації Держприкордонслужби і оновлювати списки таких осіб.

Сектор з кадрової роботи Ружинської селищної ради надає роз’яснення

Сектор з кадрової роботи Ружинської селищної ради надає роз’яснення

Надання відпустки без збереження заробітної плати  Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі — Закон № 2136) доповнено новим видом відпустки без збереження заробітної плати строком не більше 90 календарних днів. Вона надається працівнику, який виїхав за межі території України або набув статусу внутрішньо переміщеної особи у період дії воєнного стану.

Сектор з кадрової роботи Ружинської селищної ради надає роз’яснення

Сектор з кадрової роботи Ружинської селищної ради надає роз’яснення

Визначення віку дітей для права на отримання додаткової соціальної відпустки Право на додаткову соціальну відпустку залежить від віку дитини. Статтею 19 Закону України "Про відпустки" (504/96-ВР) визначено вік дітей тільки для такої категорії, як "жінка, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років". Вік дитини-інваліда, всиновленої дитини, дитини під опікою, дитини одинокої матері (батька) цим Законом не встановлено, тому слід керуватися загальними нормами законодавства.