Інформаційна безбар'єрність
Безбар’єрність означає формування такого підходу, за якого кожна людина в нашій країні може отримати вільний доступ до будь-якої сфери життя: навчання, будування кар’єри, спокійного пересування.
Одним з пріоритетів державної політики з безбар’єрності є створення, забезпечення та підтримання відповідних умов для навчання в інклюзивних класах (групах), на робочому місці для працівників закладів освіти та для відвідувачів закладів освіти (зокрема, батьків).
Системне усунення бар’єрів відбувається на рівні держави. Національна стратегія зі створення безбар’єрного простору була розроблена в межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів» та на виконання Указу Президента України.
Яким має бути безбар’єрний заклад освіти, що таке інклюзивне освітнє середовище, бар’єри, які можуть бути в закладі освіти та шляхи їх подолання обговорювали під час вебінару "Яким має бути інклюзивний та безбар’єрний заклад освіти" разом з Ольгою Набоченко, експерткою проєкту DECIDE до якого доєдналися фахівці Ружинського ІРЦ.