Ружинська селищна рада нагадує, що на території Ружинської громади діють правила благоустрою населених пунктів, яких потрібно дотримуватись.
Система санітарної очистки та прибирання території селища та населених пунктів територіальної громади передбачає раціональне збирання, швидке видалення, утилізацію, знешкодження та захоронення всіх видів побутових відходів із житлових будинків, громадських будівель і споруд, підприємств торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування, збирання вуличного сміття та інших відходів, які накопичуються на території, а також включає в себе організацію утримання та прибирання територій загального користування.
Балансоутримувачі, установи, підприємства та організації, громадяни можуть укладати договори з відповідними підприємствами про прибирання, у тому числі механізоване, полив, посипання піщаною сумішшю та іншими дозволеними для цього матеріалами вулиць, площ, перехресть, тротуарів, закріплених за ними територій, та інші дії або проводити ці роботи самостійно.
Вивезення сміття, відходів здійснюється у спеціально відведені рішенням селищної ради місця чи об’єкти (місця розміщення відходів. сховища, тощо), на використання яких отримано дозвіл спеціально уповноважених органів на видалення відходів, або здійснення інших операцій з відходами. Забороняється вивезення відходів, сміття, снігу, листя, льоду у місця, які не призначені для цього.
Всі об’єднання громадян, підприємства, організації, установи незалежно від форми власності, інші юридичні особи, їх філії, представництва, відділення, фізичні особи - підприємці на початок кожного календарного року зобов’язані укладати договори на вивіз твердих побутових відходів з підприємствами, що виконують дану роботу.
Прибирання вулиць, дворів, площ, тротуарів, газонів,паркових та прилеглих до них територій, ринків, інших земельних ділянок здійснюються підприємствами, організаціями, закладами, орендарями та забудовниками, у користуванні яких вони знаходяться, а також громадянами, які мають будинки (ділянки) на правах приватної власності.
Керівники підприємств та організацій, власники і балансоутримувачі мереж електро та водопостачання, газопроводів та інших мереж,що мають санітарно-захисні зони, повинні утримувати їх в належному санітарному стані та здійснювати постійний догляд за зеленими насадженнями.
Щоб не створювати перешкоди техніці при прибиранні вулиць забороняється власникам транспортних засобів залишати їх на довгий час на проїжджій частині вулиць.
Об'єднання громадян, підприємства, організації, установи незалежно від форми власності, інші юридичні особи, їх філії, представництва, відділення, фізичні особи- підприємці зобов'язані прибирати прилеглі до їх домоволодінь, місць здійснення підприємницької та іншої діяльності території до середини проїжджої частини внутрішньо- дворових проїздів та до початку проїжджої частини вулиць селища, включаючи тротуар, зелену зону та бордюрне огородження.
Прибирання тротуарів, територій, прилеглих до об’єктів побутового обслуговування, ресторанного господарства, магазинів, ринків та інших об’єктів торгівлі проводиться на відстань до бордюрного каменю, який обмежує проїзну частину вулиці, та 20м. по інших сторонах периметру, а навколо палаток, ларьків, кіосків, інших об'єктів виносної вуличної торгівлі в радіусі 10 метрів по периметру - покладається на суб’єкта господарювання, що експлуатують вказані об'єкти;
Прибирання територій прилеглих до центрально-теплових, трансформаторних, газорозподільних, тяглових підстанцій у радіусі 10 м - покладається на підприємства, установи, організації на балансі в яких знаходяться вказані об’єкти.
Залишати на вулиці побутове сміття, забруднювати територію селища при перевезенні сміття, сипких та інших матеріалів, виливати рідкі відходи в каналізаційні люки, на тротуари, газони і проїжджу частину дороги, складати будівельні матеріали, тверде паливо, будівельні та промислові відходи та сміття на вулицях, проїздах та у невстановлених місцях забороняється.
Забороняється виставляти та складати побутові відходи, пісок, щебінь, дрова за межами приватних домоволодінь.
При порушені правил благоустрою населених пунктів, які діють на території громади, працівниками Ружинської селищної ради будуть складатися відповідні адміністративні матеріали, за які порушників буде притягнуто до відповідальності згідно ст.152 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накладено відповідний штраф.