Відділ правового забезпечення повідомляє: яка відповідальність передбачена в Україні за використання піротехніки
Покарання за феєрверки та салюти передбачені не лише для громадян, які їх використовуються, але й для продавців.
Штрафи для продавця:
▪️ за порушення порядку провадження господарської діяльності - від 17 до 34 тисяч гривень з конфіскацією продукції та доходу від вчинення правопорушення;
▪️за порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів - від 595 до 1020 гривень з конфіскацією піротехніки.
Покарання для громадян:
▪️за порушення вимог щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях - від 85 до 255 гривень;
▪️за хуліганство - від 17 до 34 тисяч гривень або арешт до 6 місяців, або до 5 років обмеження волі.
▪️за хуліганство групою осіб - до 5 років обмеження волі або до 4 років позбавлення волі.
Що саме підпадає під заборону
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів» забороняє продаж, передачу та використання таких видів піротехніки:
▪️ феєрверки класу F2 загального використання під час розважальних заходів на відкритому повітрі в умовах обмеженого простору, які мають низький рівень небезпеки та шуму. Це салютні установки та петарди.
▪️ феєрверки класу F3 загального використання на відкритому просторі, які мають середній рівень небезпеки та призначені для запуску на великих відкритих площах.
▪️ феєрверки класу F4 професійного використання виключно особами зі спеціальною підготовкою, які мають високий рівень небезпеки.
Бенгальські вогні входять до класу феєрверків F1, а отже не підпадають під заборону. Однак продаж піротехніки класу F1 забороняється особам віком до 16 років. До цього класу також входять феєрверки-свічки та хлопавки.