5 способів прийняти дитину в родину
Кожній дитині для повного та гармонійного розвитку потрібно зростати в атмосфері щастя, любові та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Дитина повинна жити в сім`ї, де її оточує батьківська любов і турбота. Але, на привеликий жаль, не всім дітям щастить зростати в атмосфері любові та турботи. Є діти, які з різних причин стали сиротами, або залишились без батьківського піклування. Ці діти чекають свого щастя і мріють про повноцінну сім`ю.
Серед наших громадян існує думка, що взяти дитину в свою сім’ю – це обов’язково усиновити її. Але у синовлення – уе не єдиний спосіб стати родиною дитині, яка залишилася без батьківського піклування.
Якщо ви вирішили запропонувати дитині свою родину, ви також можете стати прийомною сім’єю, ДБСТ (великою прийомною сім’єю), опікунами та піклувальниками або ж патронатними вихователями.
Розповімо детальніше про кожну з цих форм сімейного виховання:
Усиновлення – це форма виховання, за якої дитина у правовому відношенні повністю прирівнюється до рідних дітей, набуває в особі усиновлювачів батьків, рідну сім’ю. І є безперечно найкращою для дитини. Тільки ця форма влаштування з усіх існуючих має наслідком втрату дитиною статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Усиновлення породжує між батьками (усиновителями) та дитиною взаємні права та обов’язки, які передбачені Сімейним кодексом України для батьків та біологічних дітей.
Опіка – встановлюється над дітьми віком до 14 років, піклування - над дітьми віком від 15 до 18 років. Опікуном, піклувальником призначається переважно особа, яка перебуває у сімейних, родинних відносинах з підопічним, з урахуванням особистих стосунків між ними, можливості особи виконувати обов’язки опікуна чи піклувальника. У разі призначення опікуна, піклувальника враховується бажання дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.
Прийомна сім’я – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від одного до чотирьох дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім’я, яка створюється за бажанням подружжя або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як п’ять дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування.
Патронатна сім'я – це тимчасова форма влаштування дитини у сім'ю патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Патронатні вихователі тимчасово доглядають дитину (3-6 місяців), яка з різних причин не може бути зі своїми батьками.
Шановні мешканці нашої громади, якщо у Вас виникло бажання допомогти дитині, яка залишилася без батьківського піклування і Ви хочете взяти її у свою родину, за детальнішою інформацією звертайтеся до служби у справах дітей Ружинської селищної ради за адресою: с-ще Ружин, вул. Незалежності, 2, 2-й поверх, кабінет № 31.