Готуємося до впровадження НУШ у 5 класах
З 2022 року п’ятикласники України розпочнуть навчатися за новим Держстандартом базової середньої освіти за реформою "Нова українська школа". Цьому передувала ґрунтовна підготовка: проводилося навчання учителів, створювалися нові підручники, програми. Наказом Міністерства освіти і науки України від 12 липня 2021 року № 79 надано гриф «Рекомендовано Міністерством освіти і науки України» 75 модельним навчальним програмам для базової середньої освіти, у змісті яких реалізуються концептуальні засади нового Державного стандарту базової середньої освіти. У 143 навчальних закладах країни (з них 4 на Житомирщині) ці програми апробувалися
З 2 по 19 травня методистами лабораторії методичного забезпечення Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти було проведено зустріч педагогів нашої області із учителями, які навчали учнів п’ятих класів в пілотних школах за програмами НУШ. Вона відбулася за популярною нині дистанційною формою під назвою «Добрі практики»: «Обмін досвідом роботи - нові можливості для професійного розвитку педагогічного працівника Нової української школи».
КУ «ЦПРПП» надав організаційну допомогу закладами загальної середньої освіти нашої громади щодо участі у цьому заході і вони активно долучились до роботи. Із учасниками проєкту зустрілися вчителі української мови та літератури, інформатики, зарубіжної літератури, англійської мови, трудового навчання і технологій, географії, фізичної культури, інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека, добробут». Було обговорено особливості нових програм, методів викладання дисциплін у НУШ,. Також про нові можливості професійного розвитку слухали директори закладів загальної середньої освіти та їх заступники. Не обійдено увагою і випускників 2022. Для вчителів історії, які викладають у 11 класі, відбулася «добра практика» «Особливості національного мультипредметного тесту ЗНО з історії 2022. Як підготувати учнів?»