Ружинщина у рамках реалізації Програми відновлення України
Як вже ми неодноразово писали, на території Ружинської селищної територіальної громади, за кошти Європейського Інвестиційного Банку у рамках реалізації Програми відновлення України відбувається капітальний ремонт (енергоефективна термосанація) Ружинського ліцею.
Проєктом реконструкції передбачено улаштування нової покрівлі даху, комплексне утеплення будівлі Ружинського ліцею, оздоблення фасадів, встановлення сучасних енергозберігаючих дверей і вікон із ПВХ-профілю, облаштування пандуса головного входу, підсилення та гідроізоляцію фундаментів, а також влаштування нового асфальтобетонного покриття по зовнішньому периметру будівлі.
Загальна кошторисна вартість проєкту – 56 906 825,20 грн, з них співфінансування Ружинської селищної ради складає 10 200 000 грн. Головне – це цільові кошти Європейського інвестиційного банку, які можуть бути використані виключно на реалізацію цього проєкту та не можуть спрямовуватися на інші потреби.
Нещодавно Ружинською селищною радою було здобуто ще одну перемогу в рамках Програми відновлення України. За рахунок коштів Європейського Інвестиційного Банку та технічної підтримки ПРООН заплановано реалізацію проекту водопостачання.
Даний проєкт передбачає будівництво артезіанської свердловини за межами населеного пункту села Ягнятин Ружинської селищної територіальної громади. З метою реалізації даного проєкту для його учасників було проведено дводенний семінар спрямований на підвищення спроможність кінцевих бенефіціарів Програми відновлення України (ПВУ) належним чином виявляти, оцінювати, запобігати та пом'якшувати ризики «забороненої поведінки» в проектах ПВУ та в проєктах з відновлення загалом, а також підвищити обізнаність щодо кращих антикорупційних практик та інструментів забезпечення прозорості, підзвітності та ефективності проєктів відновлення. Забезпечення прозорості, підзвітності та ефективності проєктів відновлення має вирішальне значення для успіху відбудови України. Ризики корупції, шахрайства, змов, відмивання коштів та інші пов'язані з ними ризики можуть бути притаманні реалізації проєктів відновлення. Проєкти, що реалізуються в рамках ПВУ, не є винятком. Ці ризики визначені у Фінансовій угоді між Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) та Україною, яка є основою для реалізації ПВУ та чітко визначені як «заборонена поведінка».У дводенному семінарі взяли участь представники 9 областей України, що реалізують 41 проєкт на загальну суму 25 млн. євро. Серед спікерів представники ПРООН в Україні, Європейського інвестиційного банку, проєктного офісу DREAM, онлайн-платформи Big Recovery Portal та проєкту розслідувань «НАШІ ГРОШІ».