Особливості розгляду звернень пільгових категорій громадян в умовах воєнного стану
Відповідно до положень частини четвертої статті 15 Закону України «Про правовий режим воєнного стану» посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, керівники підприємств, установ і організацій ведуть особистий прийом громадян та забезпечують на відповідній території додержання законодавства щодо розгляду звернень громадян та громадських об’єднань.
Водночас виникають питання щодо особливостей застосування Закону України «Про звернення громадян», зокрема статтями 14-16 цього Закону передбачено, що звернення окремих категорій громадян (особи з інвалідністю внаслідок війни та інші) розглядаються у першочерговому порядку першими керівниками державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій особисто.
В умовах воєнного стану велика кількість громадян опинилась у скрутному життєвому становищі та потребує допомоги. Найбільш незахищеними верствами населення є:
- внутрішньо переміщені особи, які втратили свої домівки, майно та роботу;
- громадяни похилого віку;
- особи, які потрапили у складні життєві обставини внаслідок повномасштабного вторгнення російської федерації;
- багатодітні сім’ї;
- особи з інвалідністю;
- громадяни, які мають на своєму утриманні осіб з інвалідністю, осіб похилого віку.
Таким чином, звернення вищезазначених категорій осіб до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій щодо питань, які пов’язані з їх перебуванням у скрутному життєвому становищі, мають розглядатись першочергово.