Майстер-клас по виготовленню писанок
Щоб весняні канікули дітей громади були продуктивні і насичені цікавими заходами комунальна установа «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Ружинської селищної ради 25 березня (на Благовіщення) організував і провів в залі засідань відділу освіти майстер-клас по писанкарству. На захід прибули діти і педагоги із Зарічанської гімназії, Бистрицького, Мовчанівського, Ружинського, Топорівського та Ягнятинського ліцеїв. Спікери заходу: Катерина Цехмейструк – вчитель Зарічанської гімназії та Інна Миколюк – вчитель Бистрицького ліцею доступно, на прикладах розповіли дітям про такі види мистецтва декорування великодніх яєць як «Писанка» та «Мальованка».
Як відмітила Інна Іванівна, Пи́санка – український різновид великодніх яєць, декоровані традиційними символами, які пишуться за допомогою писачка воску й барвників. Слово «писанка» походить від слова «писати», що означає «малювати» або «розфарбовувати».
В свою чергу, Катерина Олександрівна розповіла, що Мальованка – основою якої є зазвичай дерев'яне (іноді варене) яйце. Малюнок наносять за допомогою пензлика звичайними фарбами (акрил, акварель, гуаш тощо). Після того як фарби висохнуть, таке яйце вкривають лаком.
Як зазначається в українському тлумачному словнику – саме по собі Яйце є символом життя, та коли людина поєднує малюнки на ньому, воно набуває магічної сили оберегу. Саме тому писанкою не бавилися, а ставили в святе місце оселі (біля ікон). Віддавна писанка – це символ Сонця, життя, безсмертя, любові і краси, весняного відродження, добра та радості.
Писанки дарують друзям, родичам, знайомим з побажанням добробуту, удачі, радості. Це не просто сувенір, а народний оберіг. Захід пройшов цікаво і захопливо. Діти і педагоги були задоволені. Організатори присутніх дітей запросили до участі в обласній виставці - конкурсу «Великодні писанки», яка невдовзі відбудеться в квітні місяці в місті Житомирі.