Велике бета-тестування
Велике бета-тестування
Державна «Мрія». Мінцифри запустило бета-тест освітнього застосунку «Мрія».
Вже 40 шкіл по всій країні тестують Мрію. Це 100% зручний освітній застосунок. Діти навчатимуться за сучасними методами, у вчителів буде менше бюрократії. Батьки краще розумітимуть сильні сторони дітей і де їм потрібна допомога.
Поруч із цими перевагами Мрія є надзвичайно важливою для держави. Вона дасть якісні дані в режимі реального часу, і держава зможемо бачити тенденції в навчанні. Наприклад, можна буде спостерігати по регіонах, на яких предметах діти краще розуміються, які позашкільні курси їх найбільше цікавлять. Така аналітика до атомів дасть змогу покращити підходи до освіти на місцях і загалом ухвалювати ефективні рішення.
Застосунок допомагатиме дітям, батькам і вчителям краще орієнтуватися у навчальному процесі й поза ним. Про це повідомляє сайт Президента України.
Для школярів
У застосунку є все, що потрібно учневі для навчання: інформація про освітні програми, курси, відеоматеріали, позашкільні активності, олімпіади, гуртки. Також у «Мрії» можна стежити за графіком занять і позашкільних активностей.
Крім того, у застосунку школяр матиме свій ID. Це унікальний цифровий дитячий документ, створений за аналогією з Дією.
Для батьків
«Мрія» допомагатиме дізнатися про успішність дитини у школі та чи перебуває вона в укритті під час повітряних тривог.
Також за допомогою сервісу батьки зможуть спілкуватися з вчителями й отримувати від них зворотний зв’язок.
Для вчителів
Тут вони зможуть знайти не лише стандартні матеріали для підготовки уроків, а й спеціальні курси, які допоможуть зробити навчальний процес простішим та цікавішим.
Спершу застосунок протестують у деяких школах. Для інших освітніх закладів країни він стане доступним вже цього року.
«Наше завдання — створити настільки зручний і популярний продукт, що школи конкуруватимуть за швидкість упровадження Мрії. Дякую Президенту за ініціативу, бачення та підтримку.» - Міністерство цифрової трансформації України.
Який функціонал є у «Мрії»
«Мрію» розробляє команда з 60 людей, яка поступово формувалася з липня 2023-го. Реліз переносився двічі. «Безліч варіацій підходів всередині освітнього середовища додало складнощів у розробці, тому їх дослідження вийшло довшим, ніж очікували», – каже співкерівник проєкту та колишній co-CEO креативної агенції Fedoriv Максим Ілюхін. У лютому 2024-го запуск схвалив уряд.
Глобальна мета – створити систему освіти, що розвиватиме людський капітал і сприятиме росту ВВП України, каже Федоров. «У нас немає 20–40 років для формування ідеальної системи освіти, – говорить він. – Нам потрібно робити це в режимі реального часу».
Що вміє «Мрія»? У застосунку вчителі заповнюють журнал, розклад, домашні завдання, комунікують з учнями та батьками у внутрішньому чаті, створеному на основі технології американського месенджера Signal. Також учні матимуть цифровий освітній документ Мрія-ID, який прирівнюється до учнівського.
Мрія стане доказом, що ми здатні на зміни))