Проблема доріг в Україні – одна із найболючіших тем для багатьох її населених пунктів. Головний автошлях Ружинської громади, на жаль, не вийняток…
Проблема доріг в Україні – одна із найболючіших тем для багатьох її населених пунктів. Головний автошлях Ружинської громади, на жаль, не вийняток…
Мережа автомобільних доріг загального користування України поділяється на дороги державного значення, обласного, районного та дороги місцевого значення. Відповідно їх експлуатаційне утримання повністю «лягає» та дані бюджети.
Автотраса Н-02/М-06/-Кременець-Біла Церква-Ржищів-Канів-Софіївка, що проходить територією Ружинської громади, - державного значення і саме на державні агенства покладено обов’язок щодо її належного утримання.
Як наголошує Міністерство інфраструктури України, у зв’язку з обмеженим фінансуванням, близько 90 % автомобільних доріг загального користування не ремонтували понад 30 років. Тому вони не відповідають сучасним вимогам як за міцністю, так і за рівністю (м’яко кажучи).
У перші тижні повномаштабного наступу в 2022 році, саме ця дорога - Кременець-Біла Церква-Ржищів-Канів-Софіївка, що проходить територією Ружинської громади, врятувала мільйони людей від смерті. Адже вона – одна з небагатьох, яка сполучає східну та західну Україну. Зараз же про неї всі забули і на сотні звернень Ружинської селищної ради щодо її ремонту, ми вкотре отримуємо відповідь «грошей нема, проте ви тримайтеся».
Після чергового звернення селищної ради до голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафи-Масі Наєма та звернення до Кабінету Міністрів України щодо критичної ситуації на дорозі державного значення – об’єкті критичної інфраструктури України, нам, в чергове, надійшла офіційна відповідь (Див. фото). https://rada.info/upload/users_files/04344707/616a40c5530491d4425d37ee313927df.pdf
Для інформації: на ремонт автомобільної дороги державного значення Н-02/М-06/-Кременець-Біла Церква-Ржищів-Канів-Софіївка протяжністю в 40 км (від с. Махаринці Вінницької області до межі Сквирської громади Київської області) необхідно 1 млрд. 500 тис. грн. (у цінах 2023 року) При мінімальному рівні співфінансування - 10 %, ця сума буде становити більше 150 млн. грн. Тобто більше усього річного бюджет громади, включаючи видатки на освіту та охорону здоров’я.