Компенсація вартості с/г техніки агровиробникам
Відділ земельних відносин, сільського господарства та екології повідомляє, що Уряд запускає програму 25% компенсації вартості сільгосптехніки українського виробництва. Відповідне рішення було ухвалене на засіданні Кабінету Міністрів України 8 березня 2024 року та затверджено ПОРЯДОК використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.
Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою “Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва”.
1. Отримувачами бюджетних коштів є юридичні, та фізичні особи-підприємці.
2. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінекономіки.
3. Бюджетні кошти спрямовуються на забезпечення сільськогосподарських товаровиробників вітчизняною технікою та обладнанням для агропромислового комплексу шляхом здійснення часткової компенсації вартості техніки та обладнання, що закуплені у підприємств вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу та/або їх дилерів та включені до затвердженого Мінекономіки переліку техніки та обладнання, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів.
4. Часткова компенсація надається сільськогосподарським товаровиробникам на безповоротній основі за придбані техніку та обладнання, вартість яких зазначена в актах приймання-передачі та інших документах, що підтверджують оплату через уповноважений банк, у розмірі 25 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість).
5. На отримання часткової компенсації мають право сільськогосподарські товаровиробники:
- стосовно яких не порушено справу про банкрутство та/або яких не визнано банкрутами, та/або які не перебувають на стадії ліквідації;
-які не мають на перше число місяця, в якому буде прийматися рішення щодо здійснення компенсації, прострочену більш як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справлянням яких покладено на органи ДПС;
-які не віднесені до юридичних або фізичних осіб, до яких застосовуються спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції), відповідними рішеннями Ради національної безпеки і оборони України, введеними в дію Указом Президента України щодо застосування
персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) відповідно до Закону України “Про санкції”.
6. Протягом бюджетного періоду один сільськогосподарський товаровиробник може отримати державну підтримку в сумі не більш як 10 тис. розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року. Заявки та додані до неї підтвердні документи для отримання часткової компенсації вартості техніки та обладнання, придбаних:
-до 1 грудня поточного бюджетного періоду, — подаються до 5 грудня поточного року;
-з 1 грудня поточного бюджетного періоду, — подаються до 1 квітня наступного бюджетного періоду.