Сила освіти у кожному з нас
Дата: 31.08.2023 08:50
Кількість переглядів: 144
Людмила Біляк: «Діти - це наше майбутнє. Вони будуть продовжувати нашу історію та розбудовувати нову сучасну країну!»
Освіта - це ключ до розвитку країни. Ми живемо в час, коли знання та креативність стали найціннішими ресурсами і саме завдяки трансформації в освіті, ми формуємо нове покоління лідерів. Війна змінила не лише життя в Україні, але й освітні підходи. Ми були змушені адаптуватися до нових реалій, забезпечуючи освіту в умовах обмежень. Але той натхненний труд та рішучість, які продемонстрували педагоги, учні та батьки, є яскравим свідченням нашої відданості освіті.
Змінюється час - змінюються вимоги, нові виклики, щодо отримання якісної освіти, створення комфортного та безпечного простору спонукали до прийняття рішучих рішень. На початку 2021 року мережа навчальних закладів Ружинської громади становила 18 навчальних закладів із них 8 - мало комплектні. З кожним роком демографічна ситуація, що склалась в селах громади – вкрай невтішна. Тому було прийнято рішення щодо трансформації освітньої мережі. Станом на 1 вересня 2023-го року мережа навчальних закладів оптимізована до 10, в яких навчається 1 840 учнів. Це дало можливість ефективного фінансування навчальних закладів громади та покращення якості освіти та безпеки дітей. Окрім того, з метою ефективного використання бюджетних коштів, коштів освітньої субвенції, закладам освіти надано фінансову автономію.
Виходячи із реалій воєнного стану, на території громади уже у травні 2022 року повноцінно запрацювали 8 дитячих садочків, а з 1 вересня 2022 року до оф-лайн навчального процесу увійшли 10 шкіл, дві - продовжило навчання дистанційно. Як наслідок, 824 наших дітей взяли участь у місцевих олімпіадах, конкурсах Малої Академії Наук, конкурсі Яцика, конкурсі імені Тараса Шевченка та зльотах учнівських виробничих бригад, що склало 45 % від загальної кількості учнів. В обласних олімпіадах взяло участь - 42 дитини, серед них здобули перемогу - 22. Серед 6 учасників Всеукраїнських олімпіад - 5 призерів. За підготовку переможця четвертого етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з географії учениці, яка отримала диплом ІІІ ступеня, вчитель географії Ружинського ліцею Світлана Воронюк була відзначена Подякою Житомирської ОВА.
Влітку в громаді активно працювали табори відпочинку та організованого дозвілля. Адже паралельно із розвитком розумових здібностей дітей, фізичне здоров’я також має бути в пріоритеті.
Активно проводяться також різноманітні спортивні заходи Дитячо-юнацької спортивної школи. Завдяки підтримці ЮНІСЕФ, активно працює дитяча точка «СПІЛЬНО».
За період військового стану в країні, в громаді відбувається збільшення фонду захисних споруд цивільного захисту, облаштовано найпростіші укриття в освітніх закладах. На завершальному етапі ще одне найпростіше укриття для закладу дошкільного виховання в Білилівці, де також проведено реконструкцію окремого приміщення Білилівського ліцею під ЗДО. Окрім того у Бистрику реконструйовано частину приміщення школи для місцевого садочка з відповідним укриттям. Для покращення комфортних умов, замінено твердопаливний котел у Ружинському ліцеї та зроблено реконструкцію теплотраси Ружинського садочка. У Топорівському ліцеї зроблено мощення фундаменту.
Наша громада продовжує працювати над покращенням освітнього середовища. Тому спільно з Державним фондом регіонального розвитку зроблена реконструкція харчоблоку Ружинського ліцею. Цьогоріч вдалося оновити автопарк. За рахунок коштів громади ми придбали 2 нових шкільних автобуси. Оскільки на початку повномасштабного наступу на потреби ЗСУ було передано три шкільних автобуси. Проте сьогодні майже 500 учнів в нашій громаді також потребують підвезення до закладів освіти.
Сьогодні вкрай важлива підтримка міжнародних фондів, державних програм, підтримка Житомирської ОВА та Житомирської обласної ради. За допомоги міжнародного фонду UNICEF та Бердичівского БФ «Оберіг – 26» ми отримали вкрай необхідні нині генератори. Активно працює дитяча «Точка Спільно», облаштовано «класи безпеки» у Ружинському, Білилівському та Немиринецькому ліцеї. Дієвою є також Програма «Ноутбук кожному вчителю». За кошти обласного бюджету буде придбано пароконвектомат для харчоблоку Немиринецького ліцею. Особлива увага в громаді також приділена дітям з особливими потребами.
Війна відкрила усім нам нові виклики і ми мусимо готувати молодь не лише до знань у класних кімнатах, а й до адаптабельності, толерантності, взаєморозуміння та любові до Батьківщини. На підтримку збройних сил України наші вчителі та учні долучаються до волонтерського руху. Проводять різноманітні ярмарки, акції та фестивалі. Діти - це наше майбутнє. Вони будуть продовжувати нашу історію та розбудовувати нову сучасну країну!
Спільно ми створюємо освітній простір, де кожен вчитель, учень, батько чи мати грає важливу роль у будівництві майбутнього України. Разом ми маємо силу змінювати майбутнє України на краще! Адже сила освіти у кожному з нас!