РУЖИНСЬКА ГРОМАДА

Житомирська область, Бердичівський район

Звіт про громадське обговорення (слухання) проєкту рішення Ружинської селищної ради «Про припинення Верхівнянської початкової школи І ступеня Ружинської селищної ради Житомирської області шляхом ліквідації» за результатами роботи Робочої групи «22»

Дата: 27.06.2023 14:17
Кількість переглядів: 170

      1. Найменування органу, який проводив обговорення: Робоча група, створена відповідно до розпорядження селищного голови «Про створення Робочої групи з проведення громадського обговорення (слухання) проєкту рішення Ружинської селищної ради «Про припинення Верхівнянської початкової школи І ступеня Ружинської селищної ради Житомирської області шляхом ліквідації» від 31 травня 2023 року № 90.

2. Зміст питання або назва проєкту рішення, що виносилися на обговорення: у проєкті рішення Ружинської селищної ради «Про припинення Верхівнянської початкової школи І ступеня Ружинської селищної ради Житомирської області шляхом ліквідації» (далі – проєкт) пропонується припинити діяльність закладу шляхом ліквідації з метою оптимізації мережі закладів загальної середньої освіти Ружинської громади.

Головне в закладі освіти – якість знань, рівень підготовки учнів, вміння набувати навики спілкування в колективі однолітків, вчитися здобувати лідерські навички, мати можливість повноцінного розвитку своїх здібностей та творчої майстерності, безпеки учасників освітнього процесу враховуючи сьогодення. Тільки в конкурентному учнівському середовищі у дітей є мотивація до кращих результатів у навчанні.

Відповідно до рішення виконавчого комітету Ружинської селищної ради «Про затвердження мережі закладів освіти Ружинської селищної ради на 2022-2023 навчальні роки» від 19.10.2022 року № 145 станом на 01 вересня 2022 року у Верхівнянській початковій школі І ступеня Ружинської селищної ради Житомирської області навчалось 22 здобувачі освіти, станом на 01.03.2023 року – 19. Прогнозовано, що до 1 класу у 2023-2024 навчальному році до даного закладу освіти буде зараховано 5 учнів.

Статтею 12 Закону України «Про повну загальну середню освіту» передбачено, що з метою належної організації освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти формуються класи. При цьому кількість учнів у класі (наповнюваність класу) комунального закладу освіти не може становити менше 5 учнів та більше  24 учнів, які здобувають початкову освіту. У разі якщо кількість учнів не дозволяє утворити клас, учні можуть продовжити навчання в цьому закладі освіти за однією з інших (крім очної) форм здобуття повної загальної середньої освіти або в іншому закладі освіти із забезпеченням територіальної доступності.

Оскільки у 2 класі навчалось 4 учні, у 3 – 3, у 4 – 4, для здобувачів освіти організована індивідуальна форма здобуття освіти.

Організація здобуття освіти за індивідуальною формою здійснюється відповідно до Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти
і науки України від 12 січня 2016 року № 8.

Відповідно до пункту 7 даного Положення, керівник закладу освіти, в якому організовано індивідуальну форму здобуття освіти, забезпечує реалізацію індивідуальної освітньої траєкторії здобувачів освіти шляхом:

- розроблення індивідуальних навчальних планів та індивідуальних програм розвитку (у разі потреби);

- організації та проведення консультацій (у разі потреби) та оцінювання результатів навчання здобувачів освіти (далі - оцінювання);

- надання доступу здобувачам освіти до безоплатного користування підручниками, навчальними посібниками та іншою літературою бібліотечного фонду, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною інфраструктурою закладу освіти тощо.

 Індивідуальна освітня траєкторія учня реалізується на підставі індивідуальної програми розвитку, індивідуального навчального плану, що розробляється педагогічними працівниками у взаємодії з учнем та/або його батьками, схвалюється педагогічною радою закладу освіти, затверджується його керівником та підписується батьками (частина 2 статті 14 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

Оплата праці педагогічних працівників, які здійснюють навчання здобувачів освіти за індивідуальною формою передбачена розділу V Положення про індивідуальну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2016 року № 8.

За підсумками розподілу субвенції на 2023 рік, зазначеними на офіційному сайті Міністерства освіти і науки України в інформаційній довідці щодо розрахунку обсягу освітньої субвенції на 2023 рік Ружинської територіальної громади на 1 учня передбачено 27 812 грн., на клас – 447 169 грн., при цьому на 1 учня з особливими освітніми потребами – 139 058 грн., на інклюзивний клас – 161 487 грн.

На Верхівнянську початкову школу І ступеня Ружинської селищної ради у 2022 році передбачено 1 033 901,96 грн., витрати на одного учня становлять – 46 995,54 грн..

У зв’язку із вищевикладеним є загроза недоотримання освітньої субвенції з державного бюджету на оплату праці педагогічних працівників.

Згідно Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 26.12.2017 року № 1669, керівник закладу освіти є відповідальним за створення безпечних умов освітнього процесу та не дозволяє проведення освітнього процесу за наявності шкідливих та небезпечних умов.

Частиною 3 статті 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки суб’єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб’єктів господарювання.

Пунктом 2.2. Розділу ІІІ «Загальні вимоги пожежної безпеки до утримання територій, будинків, приміщень, споруд, евакуаційних шляхів і виходів» Правил пожежної безпеки в Україні, затвердженими наказом Міністерства внутрішніх справ України 30 грудня 2014 року  № 1417 керівники об'єктів, підприємств повинні забезпечити утримання засобів протипожежного захисту, зокрема системи протипожежного захисту, у працездатному стані та забезпечити підтримання їх експлуатаційної придатності (технічне обслуговування).

Приміщення Верхівнянської початкової школи І ступеня Ружинської селищної ради Житомирської області не обладнані системами протипожежного захисту.

Відповідно до Закону України «Про повну загальну середню освіту» засновник та керівник закладу освіти зобов’язані забезпечувати відкритість і прозорість діяльності закладу загальної середньої освіти, зокрема шляхом оприлюднення публічної інформації відповідно до вимог законів України "Про освіту""Про доступ до публічної інформації""Про відкритість використання публічних коштів".

За статтею 30 Закону України «Про освіту» заклади освіти мають формувати відкриті й загальнодоступні ресурси з інформацією про свою діяльність та оприлюднювати інформацію та документи відкритого доступу. Даним законом також передбачено перелік інформації, яка має бути оприлюднена.

Офіційний веб-сайт у Верхівнянській початковій школі І ступеня Ружинської селищної ради Житомирської області відсутній.

«Тривожна» кнопка є спеціальним механізмом, завдяки якому можна викликати органи поліції. Органами Національної поліції та ДСНС розроблені методичні рекомендації, відповідно до яких «тривожна» кнопка є однією із складових забезпечення безпеки. Даний механізм у закладі освіти не встановлювався.

Положення про з’єднаний клас (клас-комплект) початкової школи, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України 05 серпня 2016 року № 944 визначає порядок утворення та основні засади діяльності з’єднаних класів (класів-комплектів) державних і комунальних закладів освіти, які забезпечують здобуття початкової освіти.

Пунктом 4 даного Положення з’єднані класи (класи-комплекти) створюються у випадку, коли у зв’язку з демографічною ситуацією один або декілька класів початкової школи не можуть бути створені відповідно до норм наповнюваності класів, визначених Законом України «Про повну загальну середню освіту». У з’єднані класи (класи-комплекти) об’єднують учнів від двох до чотирьох років навчання (класів). Гранична наповнюваність з’єднаних класів (класів-комплектів) становить не менше п’яти та не більше дванадцяти осіб.

Організація здобуття освіти учнями кожного класу (року навчання) здійснюється на основі окремих навчальних планів. Освітній процес у з’єднаних класах (класах-комплектах) може організовуватися одним або кількома педагогічними працівниками.

У разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти (частина  2 стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту»).

На виконання даної норми, з метою забезпечення реалізації гарантій права на здобуття кожним учнем якісної загальної середньої освіти на даний час проводиться комплекс заходів, які дозволять уникнути незручностей кожного в реалізації права на здобуття загальної середньої освіти в іншому закладі освіти із забезпеченням територіальної доступності, зокрема через організацію процесу підвезення дітей до навчального закладу та до дому з урахуванням побажань батьків.

 

3. Інформація про осіб, що взяли участь в обговоренні: у ході консультацій з громадськістю була з’ясована думка представників окремих педагогічних працівників, батьків та жителів с. Верхівня.

Усні пропозиції та зауваження висвітлені у підписних листах та в протоколах громадського обговорення (слухання) пропозиції щодо припинення Верхівнянської початкової школи І ступеня Ружинської селищної ради Житомирської області шляхом ліквідації. На всі запитання були надані обґрунтовані та вичерпні відповіді членами комісії.

4. Інформація про пропозиції, що надійшли результатами обговорення: всі пропозиції та зауваження до проекту було опрацьовано. Зокрема було запропоновано:

- не застосовувати процедуру ліквідації Верхівнянської початкової  школи І ступеня Ружинської селищної ради Житомирської області;

- утворити класи-комплекти.

5. Інформація про рішення, прийняті за результатами обговорення: матеріали за результатами громадського обговорення (слухання),  надіслано до органів місцевого самоврядування для вирішення в установленому законодавством порядку. 

Робочою групою рекомендовано розглянути пропозиції (зауваження) при прийнятті рішення на сесії Ружинської селищної ради.

 

Голова робочої групи                 ______________             Максим ДМИТРЕНКО

                                                        (підпис)

 

Секретар робочої групи             ______________             Дар’я ЛЕБЕДА

                                                        (підпис)

 

Члени робочої групи:

                                                     ______________              Наталія ОХРІМЧУК                                                        (підпис)

 

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Ви можете вказати варіанти відповідей для голосування, якщо це потрібно.

Додати файл
Додати файл
Додати файл
Додати файл
Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Результати опитування

Онлайн-опитування: Чи бажаєте ви щоб на території Ружинської ТГ увімкнули вуличне освітлення?

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, Email, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних