Нарада з керівниками закладів освіти громади
Керівники закладів освіти громади прозвітували перед селищним головою Людмилою Біляк про фінансово-господарську діяльність очолюваних ними шкіл та дитсадків у 2022 році.
Минулий рік став першим, коли, згідно із рішенням сесії селищної ради, заклади освіти стали повністю фінансово автономними. Працювати доводилося у непростих умовах: повномасштабне вторгнення, скорочення державного фінансування освіти, багатьом директорам взагалі доводилося вчитися працювати саме як менеджерам, а не керівникам педагогічного колективу.
Тим не менше, минулий фінансовий рік у освіті вдалося завершити на оптимістичній ноті: попри зменшення освітньої державної субвенції, припинення фінансування окремих державних програм, додаткових витрат на облаштування укриттів і т.п., більшості закладів, за рахунок оптимізації витрат, певної економії коштів, покрити всі передбачувані і непередбачувані витрати.
На зустрічі у селищного голови було також озвучено проблеми, які є в навчальних закладах і потребують вирішення. Зокрема, проблеми, пов’язані з реконструкцією дахів, опалювальних та протипожежних систем, оновлення матеріальної бази, ремонти приміщень, які не відбувалися ще з вісімдесятих років минулого століття - з моменту спорудження більшості шкіл та дитсадків. и, протипожежної системи. «Селищною радою спрямовуються і будуть й надалі спрямовуватися кошти для вирішення питання щодо поліпшення матеріально-технічної бази навчальних закладів, а також на інші потреби», - говорить Людмила Біляк.
Проте, ключовою проблемою є те, що як би не оновлювалися школи, зміцнювалася їхня матеріальна база – без дітей це нічого не варто. А демографічна ситуація зараз така, що подальшої оптимізації освітньої мережі не уникнути. Зважаючи на рівень народжуваності у громаді в останні роки, не важко спрогнозувати, що вже за чотири-п’ять років до першого класу йтимуть, у кращому випадку, 70-80 дітей. Це, всього-навсього – 4 повноцінні класи на усю громаду.