Щодо спадкування під час воєнного стану
Відділ правового забезпечення Ружинської селищної ради надає роз’яснення щодо спадкування під час воєнного стану.
Строки
Ми знаємо, що загальний строк для прийняття спадщини - 6 місяців з моменту смерті спадкодавця. На час війни цей строк продовжено ще на 4 місяці і становить 10 місяців. Тобто, пам’ятаємо, що маємо звернутись до нотаріуса до 10 місяців з моменту смерті особи.
Не після 10 місяців!
Якщо ви проживали, були зареєстровані разом з померлим, ви автоматично спадкуєте, і цього строку дотримуватись не потрібно. Але якщо ви хочете відмовитись від прийняття спадщини, то потрібно звернутись із заявою про відмову від прийняття спадщини в межах 10 місяців.
До якого нотаріуса звертатись?
За загальним правилом потрібно звертатись до нотаріуса за останнім місцем проживання померлого. Але під час воєнного стану ви можете звернутися до будь-якого нотаріуса на території України для заведення спадкової справи, без територіальної прив’язки до останнього місця проживання спадкодавця.
Якщо я не звернувся (-лась) вчасно, воєнний стан є підставою для продовження строку?
Якщо під час воєнного стану, ви звернетесь до нотаріуса після 10 місяців, то буде вважатись, що строк для прийняття спадщини пропущено. Його потрібно буде продовжувати в суді!
Сам по собі воєнний стан не є підставою автоматичного поновлення строку.
Якщо я знаходжусь закордоном?
Це не є перешкодою для оформлення спадщини. Потрібно звернутися до посольства/консульства України у державі, де ви перебуваєте, і засвідчити свій підпис на заяві про прийняття спадщини. Або засвідчити таку заяву в іноземного нотаріуса із подальшим проставленням апостилю на ній.
Така заява може бути надіслана поштою до нотаріуса в Україну для відкриття спадкової справи в загальному порядку.