Нові назви для 50 вулиць та провулків у 26 населених пунктах громади обговорили на засіданні топонімічної комісії, яке відбулося цього тижня
У рамках виконання законодавства про декомунізацію, а також з метою деколонізації та дерусифікацї топонімічних назв понад півроку на Ружинщині тривали публічні дискусії та обговорення з приводу нових назв для окремих вулиць і провулків. Мешканці громади активно включилися у цей процес, надаючи свої пропозиції, кожну з яких ми публікували до вашого відома. Як наслідок – по окремих вулицях надійшло по кілька десятків пропозицій, але по окремих не було жодної.
Зрештою, обговоривши всі подані пропозиції, врахувавши думку мешканців громади, комісія обрала для кожної вулиці і провулку, які підлягають перейменуванню, нові назви. Думка членів комісії була одностайною у питанні відходу від практики «іменних» вулиць, тобто тих, які називаються на честь якоїсь особи. Крім того, враховувалися й існуючі назви у кожному конкретному населеному пункті. Так, якщо у селі майже всі вулиці є «лісовими», «садовими», «новими» чи «вишнево-яблуневими», то тут присвоювали назву у подібному стилі. Наприклад – Польова чи Джерельна. Окремим вулицям, по яких вдалося віднайти архівні дані, повертали історичні назви, а іншим, геть новим, назви обирали з урахуванням реалій сучасного розвитку конкретного села.
Тепер остаточне рішення про перейменування – за депутатами селищної ради. Планується, що розглянуть його у грудні. Зазначаємо, що перейменування вулиць не потребує негайного переоформлення будь-яких документів і не призводить до додаткових фінансових витрат.
Змінити ці документи ви можете, наприклад, при переоформленні права власності. Так само перейменування не вплине на продовження отримання субсидій, соціальних послуг і т.п.
Пропонуємо вашій увазі перелік вулиць та провулків, які планується перейменувати, а також нові їх назви, узгоджені топонімічною комісією