РУЖИНСЬКА ГРОМАДА

Чи буде нараховано страховий стаж, якщо ФОП не сплачує ЄСВ під час воєнного стану?

Дата: 10.08.2022 11:55

Фото без опису  Відповідно до статті 24 Закону України від 09.07.2003 № 1058 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, cтраховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.

На період воєнного стану деяким категоріям ФОП дозволено не сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за себе, починаючи з 01 березня 2022 року. Така пільга поширюється на:

ФОП, що є платниками єдиного податку. та перебувають на спрощеній системі оподаткування;

ФОП на загальній системі оподаткування;

особи, що провадять незалежну професійну діяльність;

члени фермерського господарства.

У тому випадку, коли підприємці бажають використати таку пільгу, вони не мають заповнювати розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації за відповідні періоди.

Але, якщо підприємець не сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), він не набуває страхового стажу.

Також слід пам’ятати, що до 31 серпня 2022 року штрафи за несплату ЄСВ не застосовуються через триваючий карантин та воєнний стан.