Пошук

Чи буде нараховано страховий стаж, якщо ФОП не сплачує ЄСВ під час воєнного стану?

Дата: 10.08.2022 11:55
Кількість переглядів: 122

 Фото без опису  Відповідно до статті 24 Закону України від 09.07.2003 № 1058 “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, cтраховий стаж – це період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески.

   На період воєнного стану деяким категоріям ФОП дозволено не сплачувати єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за себе, починаючи з 01 березня 2022 року. Така пільга поширюється на:

     ФОП, що є платниками єдиного податку. та перебувають на спрощеній системі оподаткування;

     ФОП на загальній системі оподаткування;

      особи, що провадять незалежну професійну діяльність;

      члени фермерського господарства.

   У тому випадку, коли підприємці бажають використати таку пільгу, вони не мають заповнювати розрахунок єдиного внеску у складі податкової декларації за відповідні періоди.

   Але, якщо підприємець не сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (ЄСВ), він не набуває страхового стажу.

    Також слід пам’ятати, що до 31 серпня 2022 року штрафи за несплату ЄСВ не застосовуються через триваючий карантин та воєнний стан.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.

Погоджуюсь на передачу персональних даних