Виконання податкових обов'язків
27 травня 2022 року набрали чинності оновлені правила адміністрування податків під час воєнного стану (Закон № 2260-IX від 12 травня 2022 року)
Виконання податкових обов'язків
Ще із початку воєнного стану було запроваджене правило, згідно з яким платник податків звільнявся від відповідальності за порушення строку виконання податкового обов'язку під час дії воєнного стану, якщо в нього не було можливості виконати такий обов'язок, за умови виконання цього обов'язку протягом шести місяців після закінчення воєнного стану. Це стосується обов'язків з подання податкової звітності (декларацій), реєстрації податкових накладних та сплати податків і зборів.
Відтепер умови звільнення від відповідальності за порушення строків виконання податкових обов'язків під час дії воєнного стану деталізуються і залежать від обставин конкретного платника податків.
Якщо платник не має можливості виконати податковий обов'язок протягом усього періоду дії воєнного стану, то він звільняється від відповідальності за умови, що він виконає відповідний обов'язок протягом шести місяців після закінчення воєнного стану.
Якщо платник мав можливість виконати податковий обов'язок, то він звільняється від відповідальності за умови, що він виконає відповідний обов'язок до певної дати, а саме: (1) до 15 липня 2022 року – обов'язок з реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування; (2) до 20 липня 2022 року – обов'язок з подання податкової звітності; (3) до 31 липня 2022 року – обов'язок зі сплати податку. Це положення стосується податкових обов'язків, граничний строк виконання яких припадав на будь-яку дату з 24 лютого до 27 травня 2022 року.
Міністерство фінансів України має визначити, якими документами і в якому порядку підтверджуватиметься можливість чи неможливість виконання податкових обов’язків.