РУЖИНСЬКА ГРОМАДА

2 травня - 145 років з дня народження Леоніда Ленчевського

Дата: 02.05.2021 14:34

Ружинщина має велику спадщину — гідну  уваги серйозних науковців.

Краєзнавчу працю залишив  Леонід Софронович Ленчевський - настоятель церкви св. Параскеви в селі Заріччя, краєзнавець.

Ружинський священик народився 2 травня 1876 року в селі Карабіївка Старокостянтинівського повіту (Хмельницька область) в родині священика. Закінчив Волинську духовну семінарію.

Леонід Ленчевський був людиною обдарованою й освіченою,  по крихті збирав історію нашого краю; опрацьовував архівні матеріали, історико - краєзнавчу літературу, записував спогади старожилів.

Дослідницька краєзнавча спадщина Л. С. Ленчевського — десять зошитів, які вміщують 412 рукописних сторінок, а також 14 сторінок машинопису. Найцікавіші роботи це - «Історія минулого Ружинщини», «Літописні гради Рогачів, Роставець, Неятин», «Ружин. Історичний нарис», «З минулого Ружинського району», «Село Білилівка. З минулого села», «Село Ягнятин».

Помер 2 вересня 1962 року і похований на старому кладовищі Заріччя поруч з дружиною Мариною Тимофіївною.

На фото: Свято-Параскевський храм, с. Заріччя (2021 р., автор світлини нинішній настоятель храму Богдан Бабич).