Туристичний потенціал Ружинської громади (с. Верхівня)

Дата: 19.03.2021 10:17

Мальовнича природа, наявність великої кількості водойм та історико-культурних пам’яток, транзитне розташування є передумовами розвитку туризму в Ружинській громаді.

Фото без описуНа території громади в селі Верхівня розташована пам’ятка садово-паркового мистецтва другої половини 18 століття — Верхівнянський парк (площа — 33,75 га),  має історичне значення, як місце, де з 1847 по 1850 рік в маєтку Ганських проживав Оноре де Бальзак. Парк заснований протягом 1780 — 1790 років Яном Ганським. Видовий склад дерев в основному з місцевих порід. Насадженні дуби, ясени, липи, тополі, яким по півтори сотні, а то й більше років. Маєток Ганських — пам’ятка історії, архітектури та садово-паркової культури кінця 18 — початку 19 століття. Занесений до реєстру національних святинь України. В приміщенні маєтку Ганських розташовано літературно-меморіальний музей Оноре де Бальзака. Дану пам’ятку історії та архітектури планують включити до туристичного маршруту від Франції до України, що дасть можливість привабити ще більше туристів та зберегти і реконструювати культурну пам’ятку.