Ружинська селищна рада інформує. Відповідальність за порушення Правил благоустрою населених пунктів Ружинської територіальної громади

Дата: 25.01.2023 13:42

При виявленні порушення норм, передбачених даними Правилами та складанні відповідних актів та протоколів, винні особи у встановленому діючим законодавством порядку притягуються до відповідальності, передбаченої Кодексом України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про відповідальність підприємств, їхніх об’єднань, установ і організацій за правопорушення в сфері містобудування». Якщо у діях виявлені ознаки злочину, питання вирішується з вимогами кримінального Кодексу України. Розмір цивільно-правової відповідальності за збитки, нанесені об’єктам благоустрою, встановлюється відповідно з нормами, встановленими Цивільним Кодексом України, Законами України, постановами Кабінету Міністрів України та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють взаємовідносини у сфері благоустрою населених пунктів. Відповідно до ст.42 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» порушенням цих Правил вважається:

- порушення встановлених норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів;

- проектування об'єктів благоустрою населених пунктів з порушенням затвердженої в установленому законодавством порядку містобудівної документації та державних будівельних норм;

- порушення встановлених законодавством екологічних, санітарно-гігієнічних вимог та санітарних норм під час проектування, розміщення, будівництва та експлуатації об'єктів благоустрою;

- порушення правил благоустрою територій населених пунктів

- порушення режиму використання і охорони територій та об'єктів рекреаційного призначення;

- самовільне зайняття території (частини території) об'єкта благоустрою населеного пункту;

- пошкодження (руйнування чи псування) вулично-дорожньої мережі, інших об'єктів благоустрою населених пунктів;

- знищення або пошкодження зелених насаджень чи інших об'єктів озеленення населених пунктів, крім випадків, передбачених статтею 28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»;

- забруднення (засмічення) території населеного пункту; - неналежне утримання об'єктів благоустрою, зокрема покриття доріг, тротуарів, освітлення територій населених пунктів тощо.

У зв’язку з цим, просимо дотримуватись діючих правил благоустрою, які діють на території Ружинської територіальної громади для підтримання чистоти та порядку в нашій громаді.