Не провокуй пожежі в екосистемах! Подумай про наслідки!

Дата: 10.07.2024 08:41

За прогнозом Українського гідрометеорологічного центру у період з 8 по 15 липня 2024 року майже на всій території України очікується найвищий клас пожежної небезпеки. Отже, шановні мешканці громади, Бердичівське районне управління ГУ ДСНС України у Житомирській області просить вас утриматись від відпочинку з використанням відкритого вогню у природних екосистемах, щоб не спричинити виникнення пожежі.

В адміністративному та кримінальному законодавстві України заборонено самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків, особливо під час війни. Адже протиправними діями правопорушники шкодять не тільки своєму здоров’ю, а й створюють загрозу екологічній та національній безпеці України. За випалювання рослинності (залежно від характеру правопорушення та його наслідків) передбачені адміністративна або кримінальна відповідальність. Так, відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення, за самовільне випалювання сухої рослинності передбачений штраф:

для громадян від 3 060 до 6 120 гривень;

для посадових осіб – від 15 300 до 21 420 гривень.

Шановні громадяни! Якщо ви помітили пожежу, що розвивається на початковому етапі, спробуйте загасити її самостійно підручними засобами. Іноді досить просто закидати її землею. Якщо пожежа вже набрала сили і ви не можете загасити її самостійно, терміново зателефонуйте до Служби порятунку за номером «101».

Головний інспектор відділу ОНПР

Бердичівського РУ ГУ ДСНС УкраїниФото без опису

у Житомирській області                                                                   Сергій ГОМОНЮК