Відділ земельних відносин, сільського господарства та екології інформує.

Оформляти право власності на землю під будинком має право ВЛАСНИК (за наявності права власності на житловтй будинок) самого будинку.

Якщо власників двоє (і більше) земля оформляється у спільну власність.

Зверніться до інженера - землевпопядника та замовте виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Виготовлення технічної документації здійснюється без одержання дозволу на її розроблення (стаття 118 Земельного кодексу України).

НЕ ПОТРІБНО звертатися до селищної ради за отриманням дозволу.

Строк виготовлення документації із землеустрою не повинен перевищувати 6 місяців.

 

Реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі.

Подання документації для реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі, від імені замовника документації, здійснюється Інженером. Заявникові безоплатно надається витяг з Державного земельного кадастру для підтвердження реєстрації

Після реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі зверніться до відповідного органу місцевого самоврядування із клопотанням про передачу земельної ділянки у власність.

 

До клопотання додаються:

  • розроблена технічна документація із землеустрою
  • витяг з Державного земельного кадастру.

 

Реєстрація права власності на земельну ділянку.

Після прийняття органом місцевого самоврядування рішення про передачу земельної ділянки у власність необхідно зареєструвати право власності на земельну ділянку в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

Для реєстрації права власності на земельну ділянку громадянин звертається до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) або до нотаріуса за місцезнаходженням земельної ділянки.

Державний реєстратор має видати ВИТЯГ з державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Звертаємо вашу увагу, що Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель комунальної власності для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара.

Фото без опису