Практика діяльності надання адміністративних послуг в Україні показала ряд проблемних питань у їх реалізації

Дата: 16.01.2024 17:02

З метою спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого побутового палива тощо Кабінет Міністрів України затвердив Положення про порядок призначення, відповідно до якого з 1 грудня 2022 року призначення пільг та житлових субсидій здійснюють органи Пенсійного фонду України.  Проте, як показує практика, така процедура не зовсім зручна для пересічного громадянина. Адже, щоб подати пакет документів на отримання від держави тієї чи іншої допомоги, заявник звертається до уповноваженої особи виконавчого комітету селищної ради (Центр надання адміністративних послуг). Спеціалісти селищної ради, у визначений законом термін, опрацьовують пакет документів, формуючи справу заявника, та передають її до Пенсійного фонду України. Там, у свою чергу, після перевірки та погодження, справа передається до відділу призначення. Проте, щоб виключити корупційну складову фіктивних нарахувань, під час опрацювання заяв про призначення чи перерахунок субсидій, органи Фонду застосовують принцип екстериторіальності. Тобто справу, сформовану в Ружині, можуть розглядати спеціалісти у Івано-Франківську чи в Сумах – у будь-якому куточку України. Лише після розгляду справи (позитивного чи негативного), результат вноситься у базу даних, доступ до якої (з детальною інформацією) мають лише спеціалісти пенсійного фонду. Спеціалісти ж селищної ради «бачать» лише результат опрацьованої справи, без роз’яснень (щодо позитивного чи негативного розгляду). Фото без описуТому у разі виникнення припинення та відмови у призначенні субсидії, за детальною інформацією заявник має звертатися до органу Пенсійного фонду України. Дана проблема є загальнодержавною та потребує вирішення на рівні Міністерства соціальної політики України, адже громадяни не мають можливості отримати повну інформацію про стан розгляду справи, причини припинення та відмови у призначенні субсидії через уповноважених осіб селищної ради (Центрі надання адміністративних послуг).