Як зареєструвати громадську організацію?

Дата: 28.12.2023 08:54

Громадське об'єднання зі статусом юридичної особи має такі переваги:
  може мати власне відокремлене майно;
  бути учасником цивільних правовідносин;
  мати власну печатку, розрахунковий рахунок у банку;
  мати зареєстровану у встановленому порядку символіку;
  засновувати з метою досягнення своєї статутної мети (цілей) медіа*
створювати свої відокремлені підрозділи;
  бути позивачем та відповідачем у суді;
  здійснювати відповідно до закону підприємницьку діяльність безпосередньо, якщо це передбачено статутом громадського об'єднання, або через створені в порядку, передбаченому законом, юридичні особи (товариства, підприємства)

Як створити ГО:
  Підготувати Статут
  Провести установчі збори засновників
  Підготувати пакет документів: Заяву щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування(форма 4); протокол установчих зборів засновників та реєстр осіб, які брали в них участь; Статут; відомості про керівні органи та уповноважену особу для здійснення реєстраційних дій; структуру власності за формою та змістом, визначеними відповідно до законодавства (за наявності у громадському об’єднанні кінцевого бенефіціарного власника подається копія документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство (підданство) особи, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, оформленого відповідно до вимого пункту 19 частини першої статті 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань»)

Подати реєстраційні документи можна до територіального органу Мінʼюсту, зокрема, до #центральнаюстиція  (особисто чи поштою, в електронній формі через Он-лайн будинок юстиції (online.minjust.gov.ua) або особисто звернувшись до центру надання адміністративних послуг.
 Зареєструватися - це крок у майбутнє, де ви зможете об'єднати сили з однодумцями, розкрити свій потенціал та змінити світ навколо себе. Ваша громадська організація може стати катализатором позитивних змін і впливати на життя людей, навколишнє середовище та суспільство в цілому.