Дії населення щодо запобігання тероризму

Дата: 01.12.2023 15:23

Тероризм – є одним із найнебезпечніших явищ сучасності. Терористичні акти приносять масові людські жертви, супроводжуються руйнуванням матеріальних та духовних цінностей, провокують війни між державами, соціальними та національними групами.

Необхідно бути уважним до того, що відбувається довкола. Пильність повинна бути постійною і активною. Виважені та рішучі дії з виявлення фактів підготовки до вчинення терористичних актів і своєчасне повідомлення про них правоохоронних органів допоможуть зберегти життя багатьом людям.
     Ознаки можливої підготовки до здійснення терористичних актів:
- поява підозрілих осіб, які цікавляться у місцевих жителів інформацією про підприємства та можливістю потрапити до них повз охорону;
- вивчення підозрілими особами місцевості, розміщення на ній підприємств, складання їх планів, схем, проведення фото- та відеозйомки;
-  наявність у незнайомої людини предметів, схожих на замасковану зброю, вибухові пристрої, а також наявність великих сум грошей;
-    звернення незнайомих осіб до місцевих жителів з приводу надання:
•    підозріло великої суми грошей, на нетривалий термін житла, стоянки для автотранспорту;
• місця для зберігання вантажу, а також з проханнями перегнати автомобіль, передати посилку;
•    познайомити з якою-небудь людиною тощо;
- наміри немісцевих підозрілих осіб під різними приводами познайомитися з людьми, які працюють на підприємствах з режимом допуску на них, вивчення ними порядку охорони та допуску на підприємства.
     Якщо ви виявили перелічені вище випадки, негайно повідомляйте на спецлінію 102 або зверніться до Відділу поліцейської діяльності № 2 Бердичівського РВП в Житомирській області.