Спека, палюче сонце і сильний вітер чекають українців на вихідних
5 серпня впродовж дня температура повітря в Україні очікується +30+37 градусів. про це повідомили синоптики у телеграм.
6 серпня в більшості областей України +33+38, на півдні та сході, ймовірно, місцями до +38+40 градусів. У західних областях +24+29 градусів.
Переважатиме протягом уїк-енду суха сонячна погода, лише в західних областях — подекуди короткочасні грозові дощі, у неділю на заході можливі сильні зливи, швали та град.
Завтра в західних областях, а в неділю в усій Україні передбачається сильний вітер. Погода буде, як в Єгипті — спека, палюче сонце і сильний вітер.
У Києві 5-го серпня очікується +35 градусів. Без опадів.
6-го серпня +37 градусів, також за єгипетським зразком — спекотно, сонячно та вітряно. У нічні години передбачається +22+24 градуси.
Послаблення спеки — вже у понеділок-вівторок (на сході спека ще затримається).
СОНЯЧНИЙ ТА ТЕПЛОВИЙ УДАРИ: ЯК РОЗПІЗНАТИ І ДОПОМОГТИ
Тривале перебування під прямими сонячними променями може бути небезпечним. Проте не менш небезпечним може бути перебування у спекотних приміщеннях.
Сонячний удар — це патологічний стан. Відбувається порушення роботи головного мозку через тривалий вплив сонячних променів на не вкриту капелюхом голову.
Тепловий удар — це форма гіпертермії, за якої різко підвищується температура тіла. Тепловий удар діагностують, спостерігаючи за симптомами й ознаками у людини, після впливу екстремальних температур. Сонячний удар вважають різновидом теплового. Тепловий удар відрізняється від сонячного тим, що під час нього перегрівається все тіло, а не лише голова.
Під час сонячного удару розширюються кровоносні судини мозку, що може викликати ураження нервової системи.
Сонячний удар провокує тривале перебування на сонці. Тепловий удар — підвищена температура повітря і надмірна вологість.
Під час теплового удару порушується терморегуляція і втрата рідини організмом. Тепловий удар може виникнути під час високої фізичної активності в тісному приміщенні або у спекотну погоду на вулиці і навіть під час надмірного укутування малюків. Найважливіші заходи запобігання теплового удару — уникати зневоднення та енергійних фізичних навантажень у спекотну, вологу погоду. Немовлята, люди похилого віку, спортсмени та люди, які працюють на відкритій місцевості — найбільш вразливі групи. Немовлята, діти чи тварини, яких залишили у авто мають серйозний ризик отримати тепловий удар. Навіть у помірну погоду температура всередині закритого автомобіля може досягати небезпечних рівнів.
Ознаки теплового та сонячного удару:
- м’язові спазми в руках, ногах або животі;
- короткочасна втрата свідомості;
- підвищення температури тіла;
- нудота;
- втома;
- слабкість;
- головний біль;
- запаморочення;
- відсутність пітливості, гаряча, червона або рум’яна суха шкіра;
- швидкий пульс;
- утруднене дихання;
- дезорієнтація.
!!! У кожної людини симптоми можуть різнитися, тому потрібно бути уважним та у будь-якому випадку зателефонуватидо служби екстреної медичної допомоги (103) за підозри на тепловий чи сонячний удар.
Для вашої безпеки,
Цивільний захист громади