ПРО ГРАНТИ НА СТВОРЕННЯ АБО РОЗВИТОК ВЛАСНОГО БІЗНЕСУ УЧАСНИКАМИ БОЙОВИХ ДІЙ, ОСОБАМ З ІНВАЛІДНІСТЮ ВНАСЛІДОК ВІЙНИ ТА ЧЛЕНАМИ ЇХ СІМЕЙ

Дата: 13.04.2023 14:05

30 березня 2023 року до Постанови від 21 червня 2022 року №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» внесено зміни, якими доповнили «Порядок надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей».

Цей Порядок визначає умови, критерії, механізм надання безповоротної державної допомоги учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни та членам їх сімей (далі - отримувач) у формі грантів на створення або розвиток власного бізнесу (далі - грант) за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та коштів, що надходять на рахунок “Фонд підтримки малого та середнього бізнесу” Мінекономіки, відкритий у Національному банку.

Державним центром зайнятості за бажанням учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їх сімей, зокрема зареєстрованих безробітних, може організовуватися професійне навчання з питань організації та провадження підприємницької діяльності за рахунок коштів Фонду відповідно до законодавства.

Розмір гранту, який надається одному отримувачу, визначається відповідно до суми його запиту та може бути від 250,0 тис. грн до 1,0 млн. грн. для покриття витрат на провадження господарської діяльності за такими напрямками:

придбання меблів, обладнання, транспортних засобів (які будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях), необхідних для провадження господарської діяльності, що не підлягає відчуженню до виконання умов договору про надання гранту на створення або розвиток власного бізнесу (крім випадків відчуження внаслідок звернення стягнення на нього АТ “Ощадбанк” відповідно до договору застави);

закупівля ліцензійного програмного забезпечення (такі витрати повинні становити сумарно не більше 50 відсотків розміру гранту);

закупівля свійських тварин, птиці та бджіл, молодняка тварин та птиці, саджанців, посівного матеріалу, сировини, матеріалів, товарів та послуг, пов’язаних з реалізацією бізнес-плану (такі витрати повинні становити сумарно не більше 70 відсотків розміру гранту);

послуги з маркетингу та реклами (такі витрати повинні становити не більше 10 відсотків розміру гранту);

плата за оренду нежитлового приміщення (такі витрати повинні становити не більше 25 відсотків розміру гранту);

плата за оренду обладнання (такі витрати повинні становити не більше 30 відсотків розміру гранту);

придбання на умовах лізингу обладнання, крім автомобілів, мотоциклів та інших транспортних засобів особистого користування (такі витрати повинні становити не більше 50 відсотків загального розміру гранту);

використання у підприємницькій діяльності прав інших суб’єктів господарювання (комерційна концесія).

Заява формується отримувачем особисто або у відділенні уповноваженого банку (АТ “Ощадбанк”) засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг Дія після проходження ним ідентифікації та автентифікації з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису, та/або інших засобів ідентифікації, які дають змогу однозначно встановлювати особу отримувача. Заява, що подається членом сім’ї, повинна бути погоджена з дружиною або чоловіком отримувача. Відповідальність за недостовірність відомостей, що містяться в заяві, несе отримувач.

Невід’ємним додатком до заяви є бізнес-план, форма якого визначається Мінекономіки. Заяви, подані без бізнес-плану, не розглядаються.

Мінекономіки встановлює кінцеві строки подання заяв у межах календарного року та визначає граничну суму грантів, що видаються на всі заяви, подані до одного кінцевого строку, про що інформує Державний центр зайнятості. АТ “Ощадбанк формує перелік заяв, а також забезпечує його зберігання в електронній базі даних протягом трьох років з дня завершення прийому заяв.

Грант надається отримувачу один раз у безготівковій формі.