Зустріч з представниками сусідньої Сквирської громади
Селищний голова Людмила Біляк провела зустріч з представниками сусідньої Сквирської громади, які з робочим візитом завітали на Ружинщину. Основна мета поїздки – налагодження співробітництва між громадами.
Секретар Сквирської міської ради Тетяна Власюк, директор міської лікарні Андрій Чиж та депутат міської ради Інна Король розповіли про стан медичної галузі Сквирщини, виклики, з якими доводиться зіштовхуватися, та шляхи їх подолання.
У Сквирі вже давно зрозуміли, що головною є не велика кількість загалом медичних працівників, кількість відділень, а якість послуг, які надаються мешканцям. Ще кілька років тому тут добровільно відмовилися від пологового відділення, а інфекційного не існує вже понад 15 років. Кажуть, що це надто збитково, і пацієнтів вигідніше доставляти у Білу Церкву. Задоволені і пацієнти, і лікарня несе не такі великі збитки.
У медичній галузі Сквири вміють рахувати гроші: на 35-тисячну громаду у лікарні вторинного рівня працює близько 240 працівників, з яких 42 – лікарі. Тобто, підходи в організації роботи, фінансово-господарській діяльності близькі до оптимальних: на одного лікаря припадає, у середньому, трохи більше 5 інших працівників, у тому числі – адмінперсоналу (у Ружині це співвідношення – 1 до 9). Правда до цього йшли кілька років, пройшовши не один етап оптимізації кадрових ресурсів, у тому числі – і в нинішньому році. Стосовно ФАПів у селах – ситуація ідентична: більшість працівників, які законодавчо позбавлені багатьох своїх функцій, переведені на 0,25 або 0,5 ставки, а кількість самих ФАПів скорочена вже удвічі з розрахунку: один ФАП на 2-4 села, процес триває. Сквиряни кажуть, що процес оптимізації – болючий, але неминучий: тільки так зможуть виживати місцеві лікарні, а люди і далі отримувати медичні послуги. При цьому, якісні і доступні.
Стосовно ж перспектив можливої співпраці між громадами, то сквиряни пропонують налагодити діалог стосовно подальшої спільної медико-психологічної реабілітації для мешканців обох громад та військових.