Мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ). Кому і коли необхідно платити МПЗ за 2022 рік? Продовжує інформувати відділ земельних відносин, сільського господарства та екології селищної ради

Дата: 13.02.2023 12:41

Сума податків на яку зменшується МПЗ: при обчисленні різниці між сумою МПЗ та загальною сумою сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок за 2022 рік до загальної суми сплачених платежів, визначених п.п.141.9.2, 41.9.3, п.177.15, п.2971.2, 2971.3, 2971.4, 2971.5 ПКУ, включаються суми податків, зборів, платежів, сплачених у 2021 році в рахунок податкових зобов’язань з цих податків, зборів, платежів 2022 року. Для фізичних осіб – це позитивна різниця між сумою МПЗ та сумою сплачених протягом звітного року:

• ПДФО і ВЗ з доходів від продажу власної продукції;

• земельного податку за земельні ділянки, віднесені до с/г угідь (п.170.14 ПКУ) Для ФОП загальна систем) – до суми сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок відносяться платежі визначені (п.177.15 ПКУ). Для ФОП ЄП 2 групи – до суми сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок відносяться платежі визначені (п.2971.2. ПКУ). Для ФОП ЄП 3 групи (юридичні особи та ФОП) у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за звітний рік, розрахована відповідно до п.п. 14.1.262 ПКУ:

• дорівнює або перевищує 75%, до суми сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок відносяться платежі визначені (п.2971.3 ПКУ)

• становить менше 75 відсотків – (п.2971.4 ПКУ) Для ФОП ЄП 4 групи (юридичні особи та ФОП) – до суми сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок відносяться платежі визначені (п.2971.5. ПКУ). Для платників податку на прибуток у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за звітний рік, розрахована відповідно до п.п. 14.1.262 ПКУ:

• дорівнює або перевищує 75%, до суми сплачених податків, зборів, платежів та витрат на оренду земельних ділянок відносяться платежі визначені (п.п. 141.9.2 ПКУ))

• становить менше 75 відсотків – (п.п. 141.9.3 ПКУ) Емфітевзис. У разі використання земельної ділянки на праві емфітевзису ПДФО та ВЗ, сплачені під час здійснення виплат за таким договором емфітевзису, щорічно враховується у частці, розрахованій пропорційно до річної суми нарахованої амортизації на нематеріальний актив у вигляді права користування земельною ділянкою за договором емфітевзису (п.177.16 ПКУ).