Звіряння даних на призовників може проводитись шляхом обходу дворів, який санкціонує місцева влада (мер, сільський чи селищний голова).

Подавати відомості про себе для військкомату можна буде через "Дію", при декларуванні місця проживання (порядок та механізм має розробити Міноборони). Також у постанові прописано взаємодію між Єдиним державним реєстром військовозобов'язаних та іншими державними базами даних. Тобто свіжі дані про призовника автоматично надходитимуть до військових.

Приймати на роботу або навчання військовозобов'язаного зможуть лише після пред'явлення ним актуального військового квитка (у тому числі через "Дію") або постановки на військовий облік. Жінки-лікарі чи фармацевти, які не перебували на військовому обліку до затвердження цього Порядку, можуть працевлаштовуватися як невійськові до кінця 2026 року.

На керівників підприємств поклали обов'язок повідомляти працівників про виклик та доводити наказ про це їм під підпис. Також керівники підприємств, установ, органів влади та організацій тепер повинні будуть вручати повістки щодо явки до військкомату.

Дипломатичні відомства вестимуть військовий облік серед українців, які перебувають за кордоном, і "сприятимуть" їхньому поверненню в Україну під час мобілізації, у воєнний час та особливий період.

Усі центри зайнятості будуть подавати інформацію про безробітних військовозобов'язаних.

Фото без опису