Про зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення законодавства про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань – від відділу державної реєстрації селищної ради

Дата: 15.12.2022 14:23

Законом України № 2756–IX «Про внесення зміни до статті 16611 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв’язку із змінами в порядку подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи» абзац перший частини шостої статті 16611 Кодексу України про адміністративні правопорушення після слів «Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» доповнено словами «Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Після внесення зміни абзац перший частини шостої статті 16611 Кодексу України про адміністративні правопорушення має наступну редакцію: Неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи тягнуть за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Закон України № 2756–IX «Про внесення зміни до статті 16611 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв’язку із змінами в порядку подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи» опубліковано в «Голосі України» 10 грудня 2022 року.

Однак варто звернути увагу, що вказана зміна набирає чинності з 29 грудня 2022 року, тобто з дня набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення регулювання кінцевої бенефіціарної власності та структури власності юридичних осіб» від 6 вересня 2022 року № 2571–ІХ.