РУЖИНСЬКА ГРОМАДА

1 грудня Всесвітній день боротьби зі СНІДом.

Дата: 01.12.2022 09:59

Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя несе ця глобальна проблема. Одна з останніх епідемій нашої сучасності була прозвана чумою 20-го століття - синдром набутого імунного дефіциту, скорочено - СНІД. Не дивлячись на досягнення нашої прогресивної науки ми на превеликий жаль змушені констатувати, що вона ще далеко не закінчена. Її масштаб, цинічність і підступність, досі не може залишити байдужим жодної більш-менш розсудливої людини. Офіційна статистика поширення синдрому набутого імунного дефіциту все змушує нас відчувати глибоку тривогу. З часів виявлення і виділення цієї хвороби в окрему категорію пройшло вже багато часу. На рахунку цієї хвороби вже безліч мільйонів людських життів, щорічно до їх числа додається ще і ще й цей рахунок вже давно не на нашу користь. Факти вперто свідчать, що навіть численні міжнародні та урядові програми по боротьбі з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу не дозволяють нам ще залишити цю епідемію в минулому. Враховуючи те, що специфічних проявів ВІЛ-інфекції немає, і перші місяці і навіть роки від інфікування людина не відчуває в своєму організмі ніяких змін, тому за медичною допомогою ВІЛ-позитивні люди звертаються з приводу тривалих запальних інфекцій, затяжного перебігу вірусних захворювань. В організмі особи, хворої на СНІД, як кінцевої стадії ВІЛ-інфекції, відбуваються глибокі патологічні зміни, які роблять людину беззахисною від різноманітних хвороб. Сьогодні лікування, на жаль, не може привести до одужання, проте воно може повернути до нормального життя, оскільки попереджує розмноження вірусу та розвиток хвороби. Завдяки останнім досягненням в розширенні доступу до антиретровірусної терапії (АРТ) життя ВІЛ-позитивних людей стало більш тривалим і більш здоровим. Своєчасне встановлення діагнозу ВІЛ-інфекції дозволяє вчасно почати необхідне лікування та жити повноцінним життям, а ще вжити заходи до зменшення ймовірності передачі ВІЛ близьким людям. Кожен повинен усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, і зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких та рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може увійти практично в кожен дім, кожну родину. Нагадуємо: в Україні тестування на ВІЛ є доступним. Пройти швидкий тест можна безоплатно у свого сімейного лікаря. Бережіть себе і своїх близьких!