Як відомо, осінньо-зимовий період — далеко не найкращий час для водіїв і пішоходів. Зі скороченням світлового дня темніти починає раніше, видимість на дорогах помітно погіршується, в результаті аварій стає більше і все частіше під колеса автомобілів потрапляють пішоходи. Це обумовлено тим, що помітити людину, не позначену елементами, що відбивають світло, яка переходить проїжджу частину, або йде по узбіччю, досить складно.

Основна проблема полягає в тому, що найчастіше пішоходи вважають, нібито водій автомобіля бачить їх, і без необхідної обережності виходять на проїжджу частину. У той же час водій занадто пізно помічає пішохода, який в темряві і при світлі зустрічних фар зливається з асфальтом.

На темній дорозі видимість в ближньому світлі фар автомобіля складає в кращому випадку 50 метрів.

Захистити своїх дітей і себе від можливих наїздів в темний час доби можна, якщо носити елементи, що відбивають світло, на одязі та інших верхніх аксесуарах - шапках, сумках, рюкзаках.

Дітям подібні елементи батьки повинні прикріпити на верхній одяг. Щоб зробити дитину більш помітною на дорозі, необхідно використовувати світловідбиваючі елементи і на одязі, і на ранці. Для цього підходять стікери, флікери-підсвічування, флікери-браслети. Найбільш помітними є флікери білого або лимонно-жовтого світла. При виборі шкільного ранця рекомендується віддавати перевагу тим, на яких вже присутні світловідбиваючі елементи у вигляді нашивок, вставок і т.п., завдяки яким дитину можна буде побачити навіть на значній відстані.

Пішоходи старшого віку, які світловідбиваючі елементи не використовують в межах селища, можуть мати та тримати їх у сумці, кишені, та коли вночі знадобиться здійснювати свій шлях неосвітленими дорогами — цей маленький елемент допоможе зберегти життя.

Якщо у пішохода є такий флікер, то відстань, з якого водій може його помітити, зростає до 150 метрів. І це є найбільш дієвим способом убезпечити себе на дорозі, бо використання світлоповертального аксесуару зменшує ризик наїзду на пішохода в темний час доби на 85% відсотків.

Шановні батьки та всі учасники дорожнього руху! Переглянете свою поведінку на дорозі, подбайте про власну безпеку та безпеку своїх дітей. Вдягайтесь помітно. Будьте відповідальними пішоходами. Бережіть себе і своїх близьких!

Фото без опису