РУЖИНСЬКА ГРОМАДА

Домогосподарствам можуть дозволити займатися визначеними видами діяльності та надавати послуги без реєстрації ФОП

Дата: 24.10.2022 10:06

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №8143 про свободу підприємницької діяльності домогосподарств, який передбачає можливість здійснення підприємницької діяльності без реєстрації ФОП.

Законопроєкт передбачає, що домогосподарство може здійснювати таку підприємницьку діяльність, за умов:

- подання річної податкової декларації домогосподарства;

- ведення такої підприємницької (економічної) діяльності лише членами домогосподарства;

- дохід за рік не перевищує 8 млн грн.

Без реєстрації ФОПа домогосподарство може займатися такими видами діяльності:

перукарські та косметологічні послуги;

юридичні консультації;

надання індивідуальних уроків (репетитора);

індивідуальне виховання дітей (гувернер);

послуги клінінгу;

ремонт взуття, одягу, побутових текстильних виробів, меблів, електропобутової техніки, годинників, інших предметів особистого користування;

технічне обслуговування і ремонту музичних інструментів;

роздрібна торгівля продовольчими та непродовольчими товарами з лотків і на ринках;

послуги з перевезення пасажирів; автомобільним транспортом;

послуги з перевезення вантажу;

діяльність у сфері ресторанного господарства;

послуги з естетичної косметології;

інші види робіт, до яких залучаються члени цього домогосподарства, крім видів діяльності, що підлягають ліцензуванню.