Дата: 12.10.2022 09:52

Відділ земельних відносин, сільського господарства та екології селищної ради продовжує відповідати на найбільш поширені запитання, щодо участі в програмі підтримки на отримання субсидії на одиницю оброблюваних угідь через ДАР.

Як відбувається погодження заявки?

Укрдержфонд перевіряє подані заявки від потенційних отримувачів. До 10 числа кожного місяця він формує відповідний перелік отримувачів. Мінагрополітики затверджує пропорційний розподіл бюджетних коштів та перераховує їх до Укрдержфонду, який, перераховує їх отримувачу — після підписання ним у ДАР договору на отримання бюджетних коштів

Хто може подаватися на ці програми?

Субсидії на оброблювані землі надаються тим агровиробникам, які мають землю у власності, в оренді (ключова вимога – земля має оброблятися), та не розташовані у районах проведення бойових дій, не перебувають у тимчасовій окупації та оточенні (ця ж вимога стосується агровиробників, які утримують корів). Отримує кошти той, хто обробляє землю. Тобто, якщо земля перебуває в оренді, на підтримку має подаватися саме її орендар. Обмежень щодо форми власності немає: брати участь у програмах може і фізична особа, і юридична, і комунальне підприємство тощо.

ожна вносити зміни до заявки?

Якщо заявка вже підписана, зміни до неї вносити не можна. Якщо її відхилили чи відправили на доопрацювання, можна внести зміни і подаватися заново.

Чи можна подаватися одразу за двома напрямами?

С/г виробник, який відповідає критеріям обох напрямів, може подати заявку лише за одним з них. Тож потрібно обрати з них більш актуальний.

На що треба витрачати отримані кошти?

Кошти можна буде використати на провадження сільськогосподарської діяльності або утримання ВРХ (корів). Яку інформацію слід подавати у розділі «діяльність та активності»?

У цьому розділі важливо вказати основний напрям роботи с/г товаровиробника, а також описати специфіку своєї діяльності: вказати площі посівів, розподіл посівів за культурами та врожайність за попередній рік, а також ту, яка є на сьогодні. У майбутньому ця інформація стане корисною при подачі заявок на участь у програмах підтримки від держави та міжнародних партнерів.

Чи може інша особа замість мене підписати заявку?

Кожна заявка підписується тільки особистим ключем КЕП (кваліфікований електронний підпис).