Щоб не допустити пожежу в оселю

Дата: 13.09.2022 17:33

За 8 місяців 2022 року на території Бердичівського району сталося 316 пожеж. Загинуло на пожежах 9 осіб (Бердичівська територіальна громада – 4, Андрушівська ТГ – 1, Червоненська ТГ – 1, Ружинська ТГ – 2, Швайківська ТГ – 1). Пожежами нанесено прямого матеріального збитку понад 6 млн. грн.

Щоб зменшити ризик виникнення пожеж в помешканнях громадян, Бердичівське районне управління Головного управління ДСНС України у Житомирській області нагадує основні Правила пожежної безпеки в побуті:

• Перш за все бути обережним у поводженні з вогнем;

•не дозволяти дітям бавитись з сірникам, запальничками тощо, зберігати дані предмети в недоступних для дітей місцях;

•батькам слід приділяти більшої уваги своїм дітям, з малку привчати їх до недопущенню гри з сірниками та вогнем;

•не користуватись відкритим вогнем в місцях зберігання грубих кормів, підстилки та інших горючих речей;

•не курити в ліжку, а тим паче в стані алкогольного сп’яніння.

•не перевантажувати електричну мережу, вмикаючи по декілька потужних споживачів струму відразу;

•не користуватись несправними електричними приладами;

•не застосовувати в електричних запобіжниках некалібровані плавкі вставки; •не користуватись для обігріву приміщень саморобними електричними нагрівачами приладами;

•виходячи з будинку не забувати вимикати з розетки електричні прилади (телевізор, праска тощо);

•постійно слідкувати за справністю електромереж та електроприладів; •користуватися справним пічним опаленням.

Виконуючи перелічені заходи, Ви шановні громадяни не допустите пожежі у Вашій оселі. В разі виникнення будь якої надзвичайної ситуації чи події телефонуйте до пожежно-рятувальної служби за номером 101.

Головний інспектор ДСНС                                                    Сергій Гомонюк