РУЖИНСЬКА ГРОМАДА

Ружинська лікарня працюватиме і надалі, а чутки про її закриття виявилися не більш ніж чутками.

Дата: 12.09.2022 13:59

Фото без опису   Передумовою для них стала публікація на офіційному сайті Житомирської ОВА проекту реформування мережі лікарняних закладів, згідно з якою у області їх мало залишитися тільки 16. Зокрема, 2 так звані надкластерні, 4 кластерні (по одній у кожному районі), та 9 загальних. При цьому, у Бердичівському районі взагалі не повинно було бути жодної загальної лікарні. Звідси дехто встиг зробити висновок, що Ружинська лікарня буде ліквідована.

Як насправді? - пояснював заступник міністра охорони здоров’я Олексій Яременко на зустрічі із головами громад та керівниками медичних закладів. За його словами, і загальні, і місцеві лікарні працюватимуть й надалі паралельно. Мова про їх закриття зараз не розглядається і ніякого законодавчого підгрунтя наразі для цього не існує. Що у місцевих, що у загальних лікарнях будуть ідентичні пакети медичних послуг (хіба-що, за словами Олексія Яременка, у загальних лікарнях може бути дещо удосконалено надання ургентної допомоги). На наступний рік у міністерстві обіцяють не змінювати (тобто – не ускладнювати) вимоги до місцевих лікарень для отримання того чи іншого медичного пакету. Тому, чи зможе лікарня отримати цей пакет, залежить виключно від директора лікарні і медичного колективу. Така ситуація, стверджує Олексій Яременко, збережеться, як мінімум, у 2023 і 2024 роках. У перспективі п’яти-семи років, як він вбачає, місцевим лікарням цілком можна перетворитися зі суто лікарняного закладу на своєрідні реабілітаційні центри. Але, підкреслив він, наразі законодавчо це питання не вирішено і поки, навіть, не піднімається.