Допомога від міжнародних організацій, яка зараз надається громадянам в Україні: хто і скільки може отримати, куди звертатися?

Дата: 21.07.2022 17:45

Міністерством соціальної політики України створена соціальна платформа єДопомога (https://edopomoga.gov.ua/?fbclid=IwAR2IsKSbNbiawqJkIexfXLuyiDTBoh8JNVOReafKiDMLig-CEjqPyrA2M_k), яка надає можливість залишити заявку на фінансову підтримку від міжнародних організацій.

Мінсоцполітики проводить верифікацію даних заявника, використовуючи наявні державні інформаційні реєстри та бази даних, що дозволяє отримувати перевірену інформацію про особу. Рішення щодо надання допомоги відповідній категорії населення та сум виплат приймають міжнародні організації. Пріоритетними є найнезахищені верстви населення, що мають соціальні статуси такі як: особа з інвалідністю, пенсіонер, одинока мати або батько, багатодітна сім’я, отримувач допомоги малозабезпеченим сім’ям зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб», - зазначається в інформації на сайті платформи.

Заявка на виплату грошової допомоги від міжнародних організацій заповнюється і подається на інформаційній платформі єДопомога https://edopomoga.gov.ua.

Зараз в Україні для різних категорій громадян є такі види соціальної допомоги від міжнародних організацій:

1. Представництво дитячого фонду ООН в Україні (ЮНІСЕФ)
Категорія: Сім’ї з дітьми:
- багатодітні родини, які мають 3 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла 2 років;
- які мають 2 і більше дітей до 18 років, з яких принаймні 1 дитину з інвалідністю
Територія: Вся територія України без «прив’язки» до статусу ВПО
Сума: 2220 грн на кожного члена сім‘ї до (не більше 5 осіб) максимально 33 300 грн
Строк: три місяці одним платежем
Гаряча лінія: 0800600017 (понеділок–п’ятниця з 8:00 до 22:00)
2. Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН)
Категорія: Внутрішньо переміщені особи
Пріоритет – ВПО з числа осіб, які одержують пенсію до 3 000 грн.
Територія: Вся територія, але першочергово для ВПО з найбільш постраждалих регіонів Донецької Луганської, Одеської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської областей
Строк: щомісяця, протягом трьох місяців
Гаряча лінія: 0800307711 (понеділок–п’ятниця з 8:00 до 18:00)
3. Всесвітня продовольча програма ООН (ВПП ООН)
Категорія: Внутрішньо переміщені особи за черговістю дати включення до бази даних
Територія: Вся територія, пріоритет – для ВПО з найбільш постраждалих регіонів Донецької Луганської, Одеської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської областей
Сума: 2220 грн на кожного члена домогосподарства, але не більш як для трьох осіб
Строк: щомісяця, протягом трьох місяців
Гаряча лінія: 0800600122 (понеділок–п’ятниця з 8:00 до 18:00)
4. Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні та Товариство Червоного Хреста України (МЧКХ та ТЧХУ)
Категорія: Пріоритетною категорією визначено малозабезпечені сім’ї, у тому числі із числа ВПО.
Для подальшого узгодження:
— Одинокі матері, які отримують допомогу на дітей;
— Отримувачі допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами;
— Особи з інвалідністю з дитинства та діти з інвалідністю, які отримують державну соціальну допомогу;
— Отримувачі державної соціальної допомоги, які не мають права на пенсію, та особи з інвалідністю;
— Багатодітні сім’ї, які отримують допомогу дітям;
— Непрацюючі особи, які досягли пенсійного віку, але не набули права на пенсійну виплату;
— Отримувачі допомоги, які доглядають за хворою дитиною
Територія: Вся територія України, пріоритет - для ВПО з найбільш постраждалих регіонів Донецької Луганської, Одеської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської областей
Сума: 2500 грн на кожного отримувача
Строк: місяць (із можливістю подальшого збільшення тривалості надання допомоги)
Гаряча лінія: 0800332656 (понеділок–п’ятниця з 8:00 до 18:00)
5. Міжнародна організація з міграції (МОМ)
Категорія: Пріоритетною категорією визначено осіб з інвалідністю, у тому числі із числа ВПО. Для подальшого узгодження визначено такі категорії:
— Одинокі матері/батьки, які отримують допомогу на дітей;
— Отримувачі допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами;
— Особи з інвалідністю;

— Сім’ї з двома і більше дітьми;
— Пенсіонери віком понад 65 років
Територія: Вся територія України, а також ВПО з визначених регіонів
Гаряча лінія: +380952403511, +380674066327
6. RED ROSE CDS LIMITED
Категорія: На пілотній стадії стосовно 40 000 осіб, а саме:
— внутрішньо переміщені особи пенсіонери та/або особи з інвалідністю.
Територія: Регіони, визначені Мінсоцполітики
Сума: 2220 грн на кожного члена сім’ї
Строк: щомісяця протягом трьох місяців з потенційним продовженням