Селищний голова Людмила Біляк у Ягнятині провела зустріч із мешканцями села

Дата: 24.06.2022 13:57

Селищний голова Людмила Біляк у Ягнятині провела зустріч із мешканцями села. Ключове питання, яке обговорювали – водозабезпечення.

Так вже у Ягнятині чомусь повелося роками, що з-поміж 178 домогосподарств, які визнають, що користуються послугами центрального водозабезпечення, стабільно за нього платять 30-40. Решта – не сплачують місяцями, а то і роками. А ще є, як кажуть самі ягнятинці, ті, хто самочинно під’єднався до мереж: офіційно воду, ніби, й не споживають, але городи нею поливають справно.
Як наслідок – лише перед енергетиками за поставлену на свердловину електроенергію заборгували майже 150 тисяч гривень. Зібрати вдалося тільки третину.

Як бути далі – вирішували на зустрічі.
   Варіантів кілька. Перший – створювати власне підприємство у Ягнятині, яке повністю візьме на себе питання водозабезпечення зі всіма витікаючими звідси наслідками: обслуговуванням мереж, їх ремонтом, сплатою всіх платежів і податків. Проте, таку ідею наразі не підтримали. З одного боку, це – додаткові витрати на персонал (директор, бухгалтер, щонайменше – 1 обслуговуючий працівник). А це неодмінно понесе додаткові затрати, тому яким тоді буде тариф на воду – більшим чи меншим, не знає ніхто. Та й бажаючих взяти на себе відповідальність створити, очолити і організувати підприємство на зборах не знайшлося.

Другий варіант – укладати договори з малим комунальним підприємством «Господарник». Але тут виникла інша проблема. Наразі такі договори уклали менше половини з «офіційних» споживачів. Ті, хто вже приєднався до МКП «Господарник» не готові і не хочуть (і це природно) платити за себе і «за того дядька», який виявився «хитрішим за інших» і не платить.

Тому присутні на зборах мешканці Ягнятина прийняли найоптимальніше рішення: створять з-поміж себе найініціативніші групи на кожній вулиці і самі займуться виявленням нелегальних водокористувачів. Зробити планують подворові обходи вже до кінця місяця. А далі: або нелегали платитимуть нарівні зі всіма, або залишаться взагалі без води.

Питанням відключення водопостачання тим, хто відмовляється платити за споживання, займеться вже безпосередньо МКП «Господарник» під контролем мешканців Ягнятина.