Декларування 2022

Дата: 25.05.2022 09:57

Під час воєнного стану кампанія декларування доходів, отриманих у 2021 році, продовжується.

Обов’язковому декларуванню підлягають доходи:

• отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, у разі якщо розмір земельної ділянки перевищує 2 га;
  • отримані від продажу власної продукції тваринництва, якщо їх сума сукупно за рік перевищує 300,0 тис. грн (50 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року);
  • отримані від надання майна фізичними особами в оренду, суборенду, лізинг;
  • у вигляді інвестиційного прибутку від проведення операцій з цінними паперами та корпоративними правами;
  • інші, які не оподатковувались при виплаті.

Всі платники, які перебувають у безпеці та мають можливість задекларувати свої доходи, повинні виконати свій конституційний обов’язок подати декларацію та сплатити відповідні податки. За наявності електронного підпису, це можна зробити без відвідування податкових органів, скориставшись сервісом  «Електронний кабінет платника».

У період дії воєнного стану або стану війни, а також протягом трьох місяців після його завершення до фізичних осіб, фізичних осіб – підприємців, юридичних осіб не застосовується адміністративна та/або кримінальна відповідальність за неподання чи несвоєчасне подання звітності.

Наголошуємо, що належна та своєчасна сплата податків забезпечує стабільне функціонування нашої громади.