День пам'яті жертв політичних репресій — щорічний  пам'ятний день в Україні, що припадає на третю неділю травня

Дата: 15.05.2022 09:21

Цей День пам’яті і скорботи про жертви, які загинули або постраждали в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, одне з найтяжких злочинів проти людства тієї безжальної влади.

Особливо жорстокими були репресії сталінського режиму в 30-х роках, терор і репресії торкнулися  майже всіх верств населення: політиків, вчених, військових, священиків, представників культури, селян.

Кількість жертв політичних репресій в Україні досі неможливо підрахувати. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли в’язниці, заслання, табори, примусово проходили психіатричне лікування.

Тож схилімо голови у скорботі за сотнями тисяч жертв політичних репресій, аби більше ніколи кривавий терор не мав повтору в історії нашої України!