Кабінет Міністрів України уточнив перелік населених пунктів, де ФОП можуть не застосовувати РРО

Дата: 11.02.2022 10:00

Наприкінці минулого року Кабмін звільнив підприємців (ФОП), які здійснюють роздрібну торгівлю в селах, від обов’язкового застосування касових апаратів (РРО). 9 лютого 2022 року уряд на своєму засіданні вніс зміни до Постанови № 1336 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» і до сіл також додалися ще й селища.

Йдеться про торгівлю товарами (крім підакцизних товарів), за умови не перевищення граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій (167 розмірів мінімальної зарплати). З 1 січня 2022 року мінімальна зарплата становить 6 500 грн, а з 1 жовтня буде 6 700 грн.

Проте підприємцям все одно потрібно буде вести розрахункову книжку з квитанціями та книгу обліку розрахункових операцій.

Водночас РРО або ПРРО буде потрібен навіть у селах чи селищах за кількох умов:

• якщо роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, де також торгують підакцизними товарами;
  • якщо фізособа-підприємець паралельно займається дистанційною торгівлею, наприклад, через інтернет;
  • якщо сільська, селищна, міська рада ухвалила рішення про обов’язкове застосування на території села чи селища РРО та/або ПРРО.