Якщо ваші близькі подарували вам будинок, то відомості про це потрібно зазначити не лише серед об’єктів нерухомості, але й як дохід.

   Якщо вартість подарунку була менше 5 прожиткових мінімумів (5 ПМ — у 2021 році це 11 350 грн), то вказувати його в розділі 11 "Доходи, у тому числі подарунки" декларації не потрібно.

   Розділи декларації, в яких варто зважати на вартість об’єктів декларування, перш ніж декларувати в них відомості: Декларувати ювелірні вироби, домашніх тварин або одяг у розділі 5 "Цінне рухоме майно (крім транспортних засобів)" декларації потрібно лише якщо їх вартість перевищує 100 ПМ (у 2021 році це 227 000 грн). 

   Збереження на рахунках чи готівкою в розділі 12 "Грошові активи" декларації зазначаються, якщо сукупна вартість всіх грошових активів перевищує 50 ПМ (у 2021 році це 113 500 грн). Не можна сумувати збереження вашої сім’ї, наприклад, чоловіка та дружини, оскільки збереження кожного із членів сім’ї має окремо перевищувати поріг для декларування. 

   Борги за іпотекою чи просто борг вашому колезі варто вказувати в розділі 13 "Фінансові зобов’язання" декларації, якщо: розмір отриманої у звітному періоді позики (кредиту) перевищує 50 ПМ; розмір зобов’язання за позикою (кредитом) на початок звітного періоду перевищує 50 ПМ (у разі якщо позику (кредит) отримано в попередніх звітних періодах); розмір зобов’язання за позикою (кредитом) на кінець звітного періоду перевищує 50 ПМ.

   Купівлю автівки чи продаж нерухомості потрібно зазначити в розділі 14 «Видатки правочини суб’єкта декларування» декларації, якщо розмір разового видатку/вартість предмета правочину перевищує 50 ПМ.

За матеріалами НАЗК.

Фото без опису