З 2018 року  почалася медична реформа і змінилася система фінансування послуг у сфері охорони здоров’я. Як комунальні, так і приватні заклади можуть укласти договір з Національною службою здоров’я України і надавати медичну допомогу пацієнтам коштом держави.

Сьогодні, 18 січня 2022 року, селищний голова Людмила Біляк привітала Оксану Вікторівну Кучерук з відкриттям у Ружині першого приватного кабінету загальної практики сімейної медицини. Саме Оксана Кучерук зважилась працювати за новою системою надання медичних послуг, отримала ліцензію, уклала договір з НСЗУ і стала першим приватним сімейним лікарем у Ружинській громаді.

Аби укласти декларацію на медичне обслуговування із сімейним лікарем, необхідно мати такі документи: паспорт громадянина України; документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (ідентифікаційний код). актуальний номер телефону.