Пошук

Відповідальна утилізація тари з-під засобів захисту рослин

Дата: 25.10.2021 15:16
Кількість переглядів: 772

Питання утилізації небезпечних відходів є надзвичайно актуальним для розвитку сталого та екологічно свідомого сільського господарства. Забезпечення прозорих та зрозумілих механізмів поводження з такими відходами для сільськогосподарських виробників є надзвичайно важливою умовою належного розвитку як сільських територій так і аграрного сектору у цілому. 

Одним із типів відходів, які потребують уваги, є тара з-під засобів захисту рослин (надалі – 33Р). На сьогодні, відповідно до чинного законодавства, така тара відноситься до небезпечних відходів і поводження з нею має відбуватися лише із залученням належно ліцензованих операторів, які мають відповідні логістичні та виробничі потужності й високі стандарти поводження з небезпечними відходами. 

Наразі для держави актуальним є збільшення обсягів збору та забезпечення належної переробки такої тари, вдосконалення логістичних маршрутів для оптимізації процесу збору, налагодження комунікації між усіма суб'єктами, а також підвищення ефективності поводження з такою тарою, що відноситься до небезпечних відходів. 

З цією метою провідні світові виробники 33P об'єдналися на платформі Європейської Бізнес Асоціації та запустили пілотний проєкт «Агро Варта» (надалі — «Агро Варта»), метою якого є запровадження культури відповідального поводження з використанок тарок з-під засобів захисту рослин. 

Так, компаніями-засновниками «Агро Варти» є наступні виробники та імпортери 33Р: ТОВ «АДАМА УКРАЇНА», ТОВ «БАСФ Т.О.В», ТОВ «БАЙЄР», ТОВ «ФМС УКРАЇНА», ТОВ «НУФАРМ УКРАЇНА», ТОВ «CAMMIT-АГРО ЮКРЕЙН», ТОВ «СИНГЕНТА», ТОВ «ЮПЛ УКРАЇНА». 

Даний Проект отримав дозвіл Антимонопольного комітету України на узгоджені дії (Рішення No562-р від 28 серпня 2020 року), а також офіційну підтримку Міністерства економіки України, Міністерства аграрної політики та продовольства України та Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів України. 

В рамках Проєкту за результатами тендеру були відібрані компанії, що мають ліцензію Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України на поводження з небезпечними відходами, які відповідають екологічним та технічним вимогам щодо процесів переробки та утилізації тари з-під 33Р. А також впроваджено електронну платформу, за допомогою якої можна подавати заявки на збір та переробку тари з-під 33P в онлайн форматі (http://agrovarta.org/). 

Компанії безкоштовно для кінцевих користувачів забезпечать повний цикл поводження з тарою з-під 33P компаній-учасників проєкту (збирання, перевезення, переробку та утилізацію). 

Усі заходи в рамках Проєкту, в тому числі загальна координація та комунікація учасників Проєкту здійснюється відповідно до укладених угод, а взаємодія усіх сторін Проєкту реалізується через онлайн платформу. 

Фото без опису
У разі якщо Ви хочете дізнатися бількие деталей щодо реалізації Проєкту, Ви можете зв'язатися з контактною особою від європейської Бізнес Асоціації – Марина Шинкус, Координатор Підкомітету Асоціації: e-mail: laryna. Shymkist@eba.com.uа,
 тел.: (067) 400-90-16. 
 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь