Фото без описуІ зрозуміти їх можна: якщо у автобусі міжобласного сполучення виявлять хоч одного невакцинованого пасажира, саме перевізник (а не пасажир) заплатить штраф, мінімальний розмір якого - 17 тисяч гривень.

Саме тому ружинські перевізники заявляють, що будуть і надалі категорично відмовлятися перевозити тих, у кого відсутній документ про вакцинацію або негативний ПЛР-тест. «Ніякі вмовляння, запевнення про «смертельну» необхідність для поїздки чи обіцянки заплатити «по трьох лічильниках» не діють», - кажуть місцеві перевізники та самі водії. Питання тут і фінансове (величезні штрафи), і самої свідомості людей.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів прийняв рішення про зміну правил для проїзду в міжобласному транспорті. Йдеться про потяги, автобусах і літаках. Ці правила почали діяти у четвер, 21 жовтня. Відтепер, для проїзду у пасажира повинен бути сертифікат або негативний ПЛР-тест (термін дії 72 години) або тест на антиген. Крім пасажирів вакцинованими або з тестом повинні бути і водії. Ці вимоги не поширюються тільки на дітей.

Дотримання цих карантинних вимог на транспорті контролюватиме поліція. Правоохоронці мають право проводити вибіркові перевірки наявності у пасажирів і водіїв COVID-документів.

Тому, у разі відсутності у пасажира вищевказаних документів, перевізник має право не пустити його у автобус. У протилежному випадку, саме на перевізника накладуть штрафні санкції. Але платити за несвідомість чи ігнорування карантинних вимог пасажирів ружинські перевізники не збираються і закликають людей поважати права та інтереси не тільки свої власні, але й один одного. «Вимоги однакові для всіх. І всіх їх повинні дотримуватися та виконувати», - кажуть місцеві водії автобусів.