Святкування Дня Ружина
Одразу 4 свята відзначили у Ружинській громаді: релігійне – Покрови Святої Богородиці, державне – День Захисників та Захисниць України, історичні – День українського козацтва та 430-та річниця Ружина.
Урочисті заходи розпочалися із богослужіння за загиблими героями Революції гідності, Небесної сотні та воїнами АТО. Хвилиною мовчання вшанували борців за свободу, що полягли захищаючи суверенітет, незалежність та територіальну цілісність нашої України. Присутні поклали квіти до пам’ятника “Загиблим за свободу та Незалежність України”.
У 2021 році Ружин святкує 430 років від перейменування - до 1591 року містечко називалось Щербів. Воно має чималу історію, але сучасну історію створюють його мешканці.
На сьогодні створено Ружинську територіальну громаду, центром якої є селище Ружин. Першим головою було обрано Людмилу Біляк, яка привітала усіх мешканців громади з такими великими святами та побажала усім щастя, достатку та благополуччя, а Ружинщині ще більшої краси, процвітання та світлого майбутнього на багато тисячоліть.
З нагоди відзначення 430-річчя Ружина Людмила Біляк нагородила подяками Ружинську районну спілку учасників бойових дій АТО та Ружинську спілку ветеранів АТО.
Відповідно до клопотання виконкому Ружинської селищної ради Бердичівська районна рада присвоїла звання «Почесний громадянин Бердичівського району» (посмертно) учасникам антитерористичної операції, які героїчно загинули, захищаючи суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України.
- Славіцький Олег Вікторович – с. Зоряне,
- Хрущ Сергій Юрійович – с. Верхівня
- Цибора Віталій Вікторович – с. Мовчанівка
- Закусіло Олександр Іванович – с. Білилівка
- Дубик Петро Борисович – с. Немиринці
- Мазур Павло Васильович – смт Ружин
- Руденко Сергій Миколайович – с. Зарудинці
Подякою Ружинської селищної ради за самовіддане служіння українському народові, сумлінне і бездоганне виконання своїх службових обов’язків під час захисту суверенітету і територіальної цілісності держави та з нагоди державного свята – Дня захисників та захисниць України відзначено:
1. Сторожука Сергія Анатолійовича, інваліда війни І групи
2. Шимона Віктора Антоновича, інваліда війни ІІ групи
3. Піскуна Віктора Анатолійовича, інваліда війни ІІ групи
4. Любінецького Сергія Станіславовича, інваліда війни ІІ групи
5. Волинець Миколу Анатолійовича, інваліда війни ІІ групи;
6. Шелеста Олександра Феліксовича, інваліда війни ІІ групи
7. Кравчинського Олександра Степановича, інваліда війни ІІ групи
8. Стрільчука Володимира Вікторовича, інваліда війни ІІ групи;
9. Лянгу Володимира Миколайович, інваліда війни ІІІ групи;
10. Заєць Юрія Миколайовича, інваліда війни ІІІ групи
11. Артеменко Руслана Петровича, інваліда війни ІІІ групи
12. Клус Юрія Михайловича, інваліда війни ІІІ групи;
13. Далічук Сергія Миколайовича, інваліда війни ІІІ групи
14. Ставничого Олександра Анатолійовича, інваліда війни ІІІ групи
15. Івачевського Володимира Романовича, інваліда війни ІІІ групи
16. Мільневського Олега Антоновича, інваліда війни ІІІ групи;
17. Голюка Сергія Олексійовича, інваліда війни ІІІ групи
18. Полуніна Олексія Мовляновича, інваліда війни ІІІ групи
19. Калетюка Андрія Володимировича, інваліда війни ІІІ групи.
Також до привітань долучились перший заступник Бердичівської РДА Сергій Бакуменко та голова Бердичівської районної ради Олександр Балянов, які побажали таланту та розвитку Ружину та громаді.
Депутат обласної ради Людмила Кицак долучилась до привітань та нагородила двох мешканців Ружина подяками. Аліна Євдун – вчителька початкових класів Ружинської гімназії - отримала подяку Міністерства освіти і науки України. Анатолій Богуш - "Заслужений будівельник України", уродженець Ружина і автор ряду документальних фільмів про Ружин - отримав подяку від народного депутата України Богдана Кицака.
З Днем Ружина мешканців селища привітав голова Вчорайшенської територіальної громади Олександр Черешнюк.
Музичні вітання, інструментальні виступи та українські пісні лунали для гостей свята від викладачів Ружинської музичної школи.